CHZ Coin Fiyat Tahmini: Chiliz Yükseliş İçin Toparlanmalı

0

Yükselme beklentilerine rağmen düşüşünü devam ettiren Chiliz (CHZ) gün içinde 0,36 dolar bandına kadar geriledi. Günlük hareketinde %18 düşüş kaydeden varlık son birkaç mumda olumlu bir düşüşü geri çevirme gördü. CHZ 0,40 dolar seviyesinde sıkışan bir aralıkta yer alıyor. Bazı teknikler düşüş etkisinden sıyrılmayı başardı. Önümüzdeki saatlerde düşüş etkisi yerini artışa bırakabilir.

Güçlü Bir İyileşme Şart

Aşırı satış baskısı altındaki CHZ son verilerde bu noktadan sıyrılmayı hedefliyor. Bu hedeflemenin bir an önce gelmesi şart. Çünkü bir süredir etkisi altına alan azalan kanaldan sıyrılmak için bir kaçış noktasına ihtiyaç duyuyor. RSI verilerinde de görülen düşüş, satış baskısını yineliyor. Ayrıca MACD sinyal hattının altında ezilmeye devam etmektedir. Bu durum sürekliliğini gösterirse daha derin düşüşler görülecektir.

Kaynak: Tradingview CHZ/USDT

Taleplerde ve hacimlerdeki düşüş teknik verilerde de etkisini hissettiriyor. 0,452 dolardan desteğini yitirdikten sonra daha çok baskı altında kalması varlığın risk durumunu arttırıyor. Mart ayının ortasından itibaren görülen azalan kanal etkisinden kurtulmak için teknik verilerde ciddi bir iyileşme görülmeli. Bu durumu zorlaştıran talepsizliğin tersine dönmesi şarttır.

Sonuç

Azalan kanal etkisinden sıyrılması varlığı yeni bir yükselişe hazırlayabilir. Bu durumda fiyatın önümüzdeki saatlerde ilk olarak 0,46 direncini kırması beklenmelidir. Teknik verilerde iyileşmeyle beraber tekrar talep çekmesi CHZ için yeni bir yükseliş hareketini de destekleyecektir. Takip eden direnç noktalarının arasında 0,49 ve 0,558 dolar seviyeleri yer alıyor.

Öte yandan bulması gereken iyileşmeler ve talepler, istenmeyen şekilde azalışa devam ederse Chiliz çöküşü devam edecektir. Yatırımcıların beklediği artışın tersine varlık 0,148 dolar desteğine kadar derinleşen bir sona ulaşabilir. Alt destek noktalarında 0,329 ve 0,249 dolar destek seviyeleri yer alıyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın