CHZ Coin Fiyat Tahmini: Chiliz 1,98 Dolar Rallisi Hazırlığında

0

Bir ayı geçkin süredir düşüşler ve konsolidasyon halinde hareket eden Chiliz (CHZ) yeni bir patlama isteğini gösteriyor. Boğaların uzun süreli beklentisi nihayet bir artış seremonisine dönüşmeyi baskılıyor. Yeni bir rallide çılgın artışlar gündeme geliyor. Alış sinyallerinin geldiği noktalarda toplanacak yatırımcı kitlesi, arz alanından artışları bekliyor.

Görünüm, Doğrulama Bekliyor

12 Mart zirve seviyesi sonrası gelen düşüşler, 12 saatlik grafiklerde geçtiğimiz hafta desteklenerek yatay bir harekete dönmüştü. Bu durum dalgalanan bir hareketle yer yer yükseliş görmüş ve 0,45 dolar seviyesinde kırılmayla yükseliş sinyallerini arttırmıştı. Kimi zaman belirsizlik gösteren CHZ için hazırladığımız yazılarda karamsar tutum bu geçtiğimiz gün 0,89 dolara dayanan varlık için umut göstergelerini arttırdı. %78 düzeltmesinin ardından gelen yeni bakış fiyatın yükselmesinde ve arz alanında zorlama fiyatın önümüzdeki günlerde sıçrama beklentisine girmesine neden olacaktır.

Kaynak: Tradingview Chiliz CHZ /USD Binance

%210 Artış Beklentisi Güçlendi

Arz alanında gün içinde görülemeyen desteği fiyatın geri çekilmesiyle sonuçlansa da destek alanında talebin karşılanması fiyatta hareketliliği getirecektir. Haftanın güçlü desteği 0,52 dolara kadar gerileme ve alış fırsatı alanına ihtimali görünüyor. Ancak günlük desteği 0,60 dolar bandında bu geri çekilme desteklenebilir ve düşüş tersine dönebilir, takipte kalınmalı.

Talep bölgesinden görülecek destekleyici tutum fiyatı ralliye götürebilir. Bu durumun gerçekleşmesi için iki basamaklı bir hareket gerekiyor. Beklenti yüksek ve fırsat çok canlı bu nedenle beklentilerin karşılanması ihtimali yüksek görülebilir. İlk olarak arz alanında yatırımcının, boğanın güçlü bir hareket göstermesi gerekiyor. Bölgenin tavan çizgisi 0,894 doların üzerinde güçlü kapanışı ralli sürecini hızlandıracaktır.

Kaynak: Tradingview Chiliz CHZ /USD Binance

Bir diğer basamak ise ATH seviyesi 0,95 dolarda yatıyor. Varlık uzun süreli bekleyişin ardında yatırımcısının beklediği artışlara geçmeden önce bu seviyeyi eline alması gerekiyor. Bu basamağın teyit edilmesinin ardından fiyat hareketi güncel seviyenin üzerinden tam %210 artış rallisine eline alacaktır. Bu da fiyatın 1,55 dolar ve 1,98 dolar alanına götürecektir.

Bu beklenti, talep bölgesinde destek göremeyen ve 0,45 dolar destek alanından alt seviyeye gerilemesiyle geçersiz olacaktır. Fiyat bu seviyenin altına gerilerse ralli yerini çöküş ihtimaline götürebilir ve fiyatı 0,30 dolara kadar itebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın