CHZ Coin Fiyat Tahmini: Chiliz 1,98 Dolar Rallisi Hazırlığında

Bir ayı geçkin süredir düşüşler ve konsolidasyon halinde hareket eden Chiliz (CHZ) yeni bir patlama isteğini gösteriyor. Boğaların uzun süreli beklentisi nihayet bir artış seremonisine dönüşmeyi baskılıyor. Yeni bir rallide çılgın artışlar gündeme geliyor. Alış sinyallerinin geldiği noktalarda toplanacak yatırımcı kitlesi, arz alanından artışları bekliyor.

Görünüm, Doğrulama Bekliyor

12 Mart zirve seviyesi sonrası gelen düşüşler, 12 saatlik grafiklerde geçtiğimiz hafta desteklenerek yatay bir harekete dönmüştü. Bu durum dalgalanan bir hareketle yer yer yükseliş görmüş ve 0,45 dolar seviyesinde kırılmayla yükseliş sinyallerini arttırmıştı. Kimi zaman belirsizlik gösteren CHZ için hazırladığımız yazılarda karamsar tutum bu geçtiğimiz gün 0,89 dolara dayanan varlık için umut göstergelerini arttırdı. %78 düzeltmesinin ardından gelen yeni bakış fiyatın yükselmesinde ve arz alanında zorlama fiyatın önümüzdeki günlerde sıçrama beklentisine girmesine neden olacaktır.

Kaynak: Tradingview Chiliz CHZ /USD Binance

%210 Artış Beklentisi Güçlendi

Arz alanında gün içinde görülemeyen desteği fiyatın geri çekilmesiyle sonuçlansa da destek alanında talebin karşılanması fiyatta hareketliliği getirecektir. Haftanın güçlü desteği 0,52 dolara kadar gerileme ve alış fırsatı alanına ihtimali görünüyor. Ancak günlük desteği 0,60 dolar bandında bu geri çekilme desteklenebilir ve düşüş tersine dönebilir, takipte kalınmalı.

Talep bölgesinden görülecek destekleyici tutum fiyatı ralliye götürebilir. Bu durumun gerçekleşmesi için iki basamaklı bir hareket gerekiyor. Beklenti yüksek ve fırsat çok canlı bu nedenle beklentilerin karşılanması ihtimali yüksek görülebilir. İlk olarak arz alanında yatırımcının, boğanın güçlü bir hareket göstermesi gerekiyor. Bölgenin tavan çizgisi 0,894 doların üzerinde güçlü kapanışı ralli sürecini hızlandıracaktır.

Kaynak: Tradingview Chiliz CHZ /USD Binance

Bir diğer basamak ise ATH seviyesi 0,95 dolarda yatıyor. Varlık uzun süreli bekleyişin ardında yatırımcısının beklediği artışlara geçmeden önce bu seviyeyi eline alması gerekiyor. Bu basamağın teyit edilmesinin ardından fiyat hareketi güncel seviyenin üzerinden tam %210 artış rallisine eline alacaktır. Bu da fiyatın 1,55 dolar ve 1,98 dolar alanına götürecektir.

Bu beklenti, talep bölgesinde destek göremeyen ve 0,45 dolar destek alanından alt seviyeye gerilemesiyle geçersiz olacaktır. Fiyat bu seviyenin altına gerilerse ralli yerini çöküş ihtimaline götürebilir ve fiyatı 0,30 dolara kadar itebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.