Eylül 12, 2023

Chris Burniske’den “Noel Baba Rallisi” Tahmini: İşte Beklentiler


Önde gelen bir kripto girişim kapitalisti, dijital varlıklar piyasasının Eylül ayına zorlu bir başlangıç yaptıktan sonra muhtemelen Noel zamanı toparlanacağına inanıyor.

Placeholder Capital’in kurucusu Chris Burniske, sosyal medya platformu X’teki 263.400 takipçisine, kriptoda olası bir “yukarı yönlü sürpriz” kırılmaya ilişkin son tahmininin artık yakın vadede geçerli olmadığını söylüyor.

Şimdi, tarihsel olarak Aralık ayında yılın son beş piyasa işlem gününde ve yeni yılın ilk iki işlem gününde yükselen geleneksel hisse senetleri üzerindeki bir takvim etkisini tanımlamak için kullanılan bir finansal terim olan bir kripto Noel Baba rallisi öngörüyor.

“Yukarı yönlü sürpriz soluklaştı, Eylül kusması, Noel Baba rallisi, 2024’ün ilk yarısında seçimlere giden ilk faiz indirimi ve risk varlıkları oran ve likidite gelgitlerinin değişmesinden rahatlayacak olsa da, kripto bazı büyük seçim galibiyetlerinden büyük fayda sağlayacaktır.”

Kripto yatırımcısına göre, dijital varlıklar piyasası fiyat dalgalanması yaşayacak ancak sonunda bir yükseliş döngüsüne girecek.

“Sabır. Piyasalar kaprisli olsa da, kriptonun kontrolü dışındaki birçok değişkenle birlikte, blok zincirlerinin inşası ve dağıtımı yukarı ve doğru yönde ilerliyor.”

Burniske ayrıca bir kripto boğa döngüsünün, daraldıktan sonra küresel piyasa likiditesinde bir artış gerektireceğini ve bunun da muhtemelen dijital varlık alanındaki düzeltmenin nedeni olduğunu söylüyor.

“Piyasaları açıklamak için her zaman daha küçük anlatılar ortaya çıkar, ancak daha büyük, temel etkenleri gözden kaçırmayın.”

Placeholder yöneticisi daha önce de özel yatırımcıların kripto piyasaları yeniden güç belirtileri göstermeye başladığında alana daha fazla yatırım yapmaya başlayacağını söylemişti.

Güncel piyasa hareketlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?