Chiliz (CHZ) Fiyat Tahmini: Bu Seviyelere Dikkat!

Chiliz fiyatı, agresif satıcıları harekete geçiren 0.95 dolar’da yerel zirveye ulaştığından bu yana bir dizi düşük seviye oluşturdu. Şimdiye kadar, boğalar 0.49 dolar’da yatay bir destek seviyesi yaratan bu küçük düzeltmeleri savunuyor gibi görünüyor.

Fiyat grafiği dikkatli bir şekilde incelenirse, Chiliz’in alçalan bir üçgen modeli içinde işlem gördüğü ortaya çıkıyor. Alçalan üçgen formasyonu oluşurken ilk başta, piyasa aşırı satım bölgesindedir ve fiyatlar yukarı gitmeye başlar. Fakat bir miktar yukarı hareketten sonra satıcılar tekrar devreye girer ve bir önceki en düşük fiyat seviyesine doğru yeniden aşağı yönlü bir hareket başlar. Bu seviyeden tekrar alış gelir ancak satıcılar bu sefer bir önceki yüksek fiyat seviyelerine gelmeden tekrar devreye girer ve yine bir önceki düşük fiyat seviyesine doğru bir hareket olur.

Her seferinde yeni alçalan yüksekler meydana gelerek oluşan bu formasyon en düşük fiyat seviyesinin aşağı yönlü kırılması ile son bulur ve aşağı hareket devam eder. Alçalan üçgen formasyonunun hedefi tespit edilirken üçgenin yüksekliği ölçülür. Formasyon tamamlandıktan sonra hedeflenen fiyat seviyesi üçgenin yüksekliğinin boyu kadardır. Bu durumda 0.49 dolar’lık kırılma noktasından %47’lik bir düşüş ile fiyat 0.26 dolar’ı test edebilir.

Son 6 saatlik mum çubuğu, bir düşüş trendinin başladığını gösteren desteğin altında kapandı. İlginç bir şekilde, 0.26 dolarlık hedef %61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesi ile çakışıyor. Yatırımcıların 6 saatlik grafikte 0.37 dolar’lık 100 Günlük Haraketli Ortalama’ya (SMA) karşı dikkatli olmaları gerekiyor, bu seviye düşüş trendini geçersiz kılabilir.

Hatta 0.37 dolar’lık talep engeli, düşüş trendini geçersiz kılmaktan daha fazlasını yapabilir. Alıcılar bu seviye civarında birikmeye başlarsa, tam bir tersine dönüş meydana gelebilir.

Bununla birlikte, düşüş senaryosunu tamamen geçersiz kılmak için, yükseliş ivmesinin Chiliz fiyatın 50 SMA’da 0.58 dolar’ı kırması gerekiyor. Böyle bir durumda 0.58 doların üzerindeki kesin kapanış, düşüş görünümünü geçersiz kılacaktır ve CHZ tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.95 dolar’ı yeniden test etmek için yükselişine devam edebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : FXStreet


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.