Chiliz (CHZ) Fiyat Tahmini: CHZ %50 Sert Düşüşe Doğru İlerliyor

Chiliz (CHZ) 0,95 dolara yaklaşan rekor seviyesinin ardından düzeltme görüyordu. Son yazımızda beklediğimiz düzeltmenin tamamlanması yerini bir miktar yükselişe bıraksa da düşüş geçtiğimiz günden beri sürüyor. Ay başından bu yana %1700’e yakın bir trend yakalayan varlık için kritik bir noktaya yaklaşıyoruz. Bu noktadan sonra sert bir ters trend etkisini gösterecektir.

ATH seviyesi sonrası yaşanan düzeltme bir süre azalan bir hareket görüyor. Bu durum kısa sürede yakalanan trendin tersine bir düşüşle sonuçlanabileceği noktaya doğru ilerliyor. Hızlı ve ciddi gelen artışta yorgun düşen boğalar varlık için gücünü yitirdiği görülüyor.

Chiliz (CHZ) Fiyatı Sert Düşüşe Geçiyor

Günlük hareketinde %7 düşüş kaydeden CHZ 0,52 dolar desteğine doğru düşüşe devam ediyor. Bu destek aynı zamanda 12 martta görülen en güçlü direnç seviyesi ve CHZ için 0,786 düzeltmesinde yer alıyor. Düşüşe doğru sürüklenen varlık bu destek seviyesinde toparlanma hattını kaybetme riski görüyor. SAR verilerindeki güçlü satış baskısına düşüş paniği, seviyede tutunmasına engel bir baskı getiriyor.

Kaynak: Tradingview

Destek seviyesi 0,52 doların altına düşmesi yükselme için gereken talebi tersine çevirecektir. Bu noktadan sonra CHZ için bir kâbus beklenecektir. Özellikle bu düşüş son güçlü desteği 0,474 doların altına düşmesi düzeltme seviyesini ilk olarak 0,33 dolara kadar gösterir. Sonraki süreçte ise varlık 0,26 dolara kadar düşüşün önüne geçemeyecektir. ATH seviyesinden bu yana bu düşüşlerle beraber düzeltme seviyesi neredeyse %72 düşüşle devam etmesi anlamına geliyor.

Şu an zor gibi görünse de 0,52 dolarda düşüşün önüne geçmesi bir sıçrama toparlanmasıyla sonuçlanabilir. Bu noktadan bir sıçrama etkisi 0,87 dolarda direncini test etmeyi hedefleyecektir. Sonraki seviyelerde ise 1,414 uzatma seviyesine (1,12) dolara kadar yeni bir trendi beraberinde getirecek.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.