Chiliz (CHZ) Fiyat Tahmini: CHZ %50 Sert Düşüşe Doğru İlerliyor

0

Chiliz (CHZ) 0,95 dolara yaklaşan rekor seviyesinin ardından düzeltme görüyordu. Son yazımızda beklediğimiz düzeltmenin tamamlanması yerini bir miktar yükselişe bıraksa da düşüş geçtiğimiz günden beri sürüyor. Ay başından bu yana %1700’e yakın bir trend yakalayan varlık için kritik bir noktaya yaklaşıyoruz. Bu noktadan sonra sert bir ters trend etkisini gösterecektir.

ATH seviyesi sonrası yaşanan düzeltme bir süre azalan bir hareket görüyor. Bu durum kısa sürede yakalanan trendin tersine bir düşüşle sonuçlanabileceği noktaya doğru ilerliyor. Hızlı ve ciddi gelen artışta yorgun düşen boğalar varlık için gücünü yitirdiği görülüyor.

Chiliz (CHZ) Fiyatı Sert Düşüşe Geçiyor

Günlük hareketinde %7 düşüş kaydeden CHZ 0,52 dolar desteğine doğru düşüşe devam ediyor. Bu destek aynı zamanda 12 martta görülen en güçlü direnç seviyesi ve CHZ için 0,786 düzeltmesinde yer alıyor. Düşüşe doğru sürüklenen varlık bu destek seviyesinde toparlanma hattını kaybetme riski görüyor. SAR verilerindeki güçlü satış baskısına düşüş paniği, seviyede tutunmasına engel bir baskı getiriyor.

Kaynak: Tradingview

Destek seviyesi 0,52 doların altına düşmesi yükselme için gereken talebi tersine çevirecektir. Bu noktadan sonra CHZ için bir kâbus beklenecektir. Özellikle bu düşüş son güçlü desteği 0,474 doların altına düşmesi düzeltme seviyesini ilk olarak 0,33 dolara kadar gösterir. Sonraki süreçte ise varlık 0,26 dolara kadar düşüşün önüne geçemeyecektir. ATH seviyesinden bu yana bu düşüşlerle beraber düzeltme seviyesi neredeyse %72 düşüşle devam etmesi anlamına geliyor.

Şu an zor gibi görünse de 0,52 dolarda düşüşün önüne geçmesi bir sıçrama toparlanmasıyla sonuçlanabilir. Bu noktadan bir sıçrama etkisi 0,87 dolarda direncini test etmeyi hedefleyecektir. Sonraki seviyelerde ise 1,414 uzatma seviyesine (1,12) dolara kadar yeni bir trendi beraberinde getirecek.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın