Chiliz (CHZ) Fiyat Analizi: CHZ 1 Dolar Sıçraması Yakın

0

Son yazımızda da söylediğimiz gibi teknikler Chiliz (CHZ) için umutlarını arttırıyor. Zirveden bu yana neredeyse %50 düşüş gören varlık günün erken saatlerinde uzun süredir hâkim olan düşüş trendindi parçaladı. 0,487 dolardan gelen kırılma fiyatın son birkaç göstergesini yeşile döndürdü. Ayrıca Bir süredir yatırımcılardan beklenen ve 1 dolar hedefi için ilk adım atılmış olabilir.

Düşüş trendi bir düşüş kanalını beraberinde getirdi. Ancak kanalı delen son mumlar fiyatı 0,533 dolara kadar tekrar yükseltti. Fiyat şu an hareketli ortalamaların üzerinde seyrediyor. Fiyat hareketinin yeni hedefi ATH testine gitmek boğaların hedeflerinin başında geliyor. Ancak bu durum için üzerinde 50 günlük hareketli ortalama seviyesi 0,547 dolar yer alıyor. Varlık önümüzdeki saatlerde bu seviyeyi test edecektir. Dolayısıyla başarılı olursa artışın sürekliliği gelecektir.

Hedef 1 Dolar Yükselmesi

İlk olarak Teknik göstergeler durumu pekiştirecek nitelikte. Güç endeksi verileri aşırı alım bölgesinde yükselmeyi destekliyor. Dengesel hacim verilerindeki artış tekrar artışa geçti. Trend oluşumu sinyallerine güvenebildiğimiz MACD sinyalleri de son artışla beraber yükseldi. Son artışlarla beraber oda yükselişe geçerek sinyalin üzerine çıkmayı başardı.

Chiliz CHZ 4 saatlik grafik
Kaynak: Tradingview Chiliz CHZ/USDT

Chiliz için şu an en önemli sorun yakaladığı yatırımcı kitlesindeki önemli bir kayıp olarak görünüyor. Ek olarak Kısa sürede gelen artışla beraber ciddi bir yeni yatırımcısı gelmişti. Ancak son düşüş trendiyle beraber CHZ varlığı tutan adres sayısında bir düşüş var. Mart başındaki zirve seviyesinde yaklaşık 3500 adres rekoru son günlerde neredeyse %70 düştü. Sonuçta bu talep yetersizliği bir bakıma düşüş riskini arttırıyor. Fakat yükseliş devamlılığı yeni talep noktaları yaratacaktır.

Sonuç

Temel Direnç seviyeleri: 0,547 dolar, 0,566 dolar, 0,657 dolar

Temel Destek seviyeleri: 0,50 dolar, 0,45 dolar,

Yükselme devamlılığı 0,547 hareketli ortalamasının aşılmasıyla hızlanacaktır. Devamında 0,657 dolar direncinin kırılması ATH seviyesinin teste götürecek en önemli seviyelerden birisidir.

Son olarak Düşüş riski ise kanalın içerisine tekrar gerilemesi ile gelecektir. Destek seviyesi 0,50 doların altında kapanış düşüşü derinleştirir. Bu da 0,47 doların altında tekrar düşüş trendine geri döndürecektir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın