Chiliz (CHZ), Filecoin (FIL) ve Polygon (MATIC) Kısa Vadeli Fiyat Tahmini: 11 Haziran

0

Filecoin’de yatay istek devam ediyor

Geçtiğimiz gün Bitcoin (BTC)’in 32 bin dolar bandına gerilemesinin ardından Filecoin (FIL) destek hattının altına geriledi. 86 dolar destek bariyerinin yitirilmesinin ardından diğer alt destek noktası 72,4 dolar aralığında fiyatta yatay bir hareket görülüyor. Takip eden birkaç gün fiyat artış yakalama isteğini gösterse de taleplerde artışın ve alım baskısının hissedilmemesi fiyatı üst değer aralığına taşıyamadı.

Teknik göstergeler düşüşün şu an için 72 dolar destek bariyerinin altına inme riskini öngörüyor gibi durmuyor. Bu durumu Bollinger bantlarındaki düşüş volatilite etkisiyle daralan bantlar ve MACD- sinyal hattı çatışmasındaki denge destekler nitelikte. Ek olarak Chaikin akış verilerinde gün içinde bir kırışma görüldü ve bir miktar toparlanma gerçekleşti.

Kaynak: Tradingview FIL/TetherUS

Bir miktar daha yatay hareket beklenecektir. Buna ek olarak FIL için 0,65 düzeltmesi 80,5 dolar ve 0,5 düzeltme seviyesi olan 84,2 dolar seviyeleri artışta önem taşıyor. Düşme riski ufak da olsa yer alırken alt destek 72,4 doların toparlayıcı etkisinin kaybolması 67 dolar seviyelerine kadar devam edebilir.

MATIC bir sıçrama beklentisinde

Daralan bir üçgen içerisindeki hareketiyle Polygon (MATIC) 1,50 dolarda karşılaştığı direnç sonrası muhtemel satın alma baskısını göremedi ve fiyatta geri çekilme yaşandı. 50-SMA hareketli ortalamanın üzerinde beklenen bu durum sonrası, düşüş etkisi alt barem 1,28 dolar sınırına dayandı. Üçgen içerisinde yukarı yönlü bir kırılma beklentisi devam ederken satış baskısı ve talep yetersizliği fiyatın aşağı yönlü kırılması ihtimalini de gösteriyor.

Kaynak: Tradingview MATIC/TetherUS

Düşüş etkisindeki fiyatına teknik göstergeler bir hareketlilik ihtimalini gösteriyor. Daralan üçgende alt kesim noktasında desteklenmesi fiyatta %40’a varan bir sıçrama beklentisi artabilir. Bu durum karşısında satış baskısından çıkma noktası ilerleyen Stokastik RSI verileri destek veriyor. Ancak alt seviyeden kırılma ihtimali fiyatın 1 dolar seviyesinin altına kadar derinleşmesine sebep olabilir. Fiyat hareketinin önümüzdeki birkaç günlük süreyle takip edilmesi gerekiyor. Fiyatın bir sıçrama yapması 1,40 ve 1,51 dolarlık seviyelerin kırılmasıyla hızlanacaktır.

Chz coin geleceğinde yeni bir dönem başlıyor olabilir

Rekor seviyesi 0,94 dolardan sonra 12 Mart itibariyle azalan bir kanalda hareket eden Chiliz (CHZ) altkoinlerdeki yavaşlığa rağmen hafta içerisinde bir ivme yakalamayı başardı. Gün içinde 0,36 dolara kadar yükselen varlık 0,37 dolarda uzun süreli gördüğü direnci şu an için kırmayı başaramadı. Geçtiğimiz ayın sonunda 0,15 dolara kadar gerilemesinin ardından kademeli artışlar gören varlık için iyi bir görünüm destek görüyor.

Kaynak: Tradingview Chiliz/TetherUS

Uzun süreli buhran sonrası teknik göstergeler artışı destekliyor. RSI göstergesi nötr 50 bandını kırmayı başardı ve alım noktası sinyallerine doğru direniyor. Ayrıca MACD göstergelerinde sinyal hattının üzerinde pozitif yönde etkili yükseliş devam ediyor. Bu göstergeler fiyatın bir trend yakalamasını desteklese de önemli seviye kanalın orta noktasında yer alıyor. Kanalın orta noktası olan 0,41 dolar seviyesinin kırılması bu durumun en büyük kanıtı olacaktır.

Artış yakalamasının ardından 0,43-0,46 dolar direnç alanında önemli bir sınav daha vermesi gerekecektir. Düşüş riski şu an için 0,24 dolar desteğinin kaybedilmesiyle hızlanabilir. Bu durumda fiyat 0,19 dolara kadar çekilecek ve destek arayacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın