Charles Hoskinson’dan, Cardano Eleştirilerine Yanıt!

IOHK CEO’su Charles Hoskinson eleştirmenlere cevap niteliğinde, Cardano ekosisteminin haritasını yayınladı. Söz konusu harita tüm kurumları, işletmeleri, geliştirici araçlarını, cüzdanları, altyapı sağlayıcılarını, değişim ve araştırma merkezlerini içeriyor.

Bunlar arasında Cardano tarafından desteklenen en dikkate değer uygulama, e-ticaret platformu Bondly oldu. Cardano ile ilişkili diğer dikkat çeken DeFi isimleri, Zürih merkezli GenTwo AG ve kripto para likidite sağlayıcısı Algoz.

Büyük piyasa hacmine rağmen Cardano ağı üzerinde çalışan herhangi bir kayda değer uygulamanın bulunmaması nedeniyle, bir hayalet ağ olarak sıklıkla eleştiriliyor. Buna rağmen Hoskinon’un haritası, Cardano’nun Gürcistan, Moğolistan ve Etiyopya gibi ülkelerle zaten ortaklık kurduğunu gösteriyor.

Cardano’yu ağ üzerindeki uygulama sayısı açısından eleştiren en güncel isim Mike Novogratz oldu. Ünlü CEO “Bu ağ üzerine inşa eden var mı? Kullanan var mı? Piyasa değeri neden bu kadar yüksek? Bir fon varlığı olmalı mı?” ifadeleriyle Cardano’dan bahsetmişti.

Bunların yanında Hoskinson, geçtiğimiz günlerde Afrika’daki yeni anlaşmaların milyonlarca kullanıcıyı Cardano ekosistemine getirebileceğini söyledi:

“Bu yıl, milyonlarca kullanıcıyı kamu-özel ortaklıkları aracılığı ile Cardano ekosistemi içerisinde getirecek olan anlaşmaların ve girişimlerin zirvesindeyiz.”

Cardano, özellikle son üç yıldır Afrika’da yoğun bir biçimde faaliyet gösteriyor. Ağın ekosistemi zamanla büyüyecek mi, hep birlikte göreceğiz.

Kaynak : U Today


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.