Mayıs 31, 2021

Charles Hoskinson: Merkez Bankaları Yok Olacak – Yozlaşmış Sistemin Panzehiri Biziz!

Finansal hizmetler sektöründe yeni bir dünya düzeni var. Cardano’nun yaratıcısı Charles Hoskinson, kripto para birimlerinin finansın geleceğini temsil ettiğine ve merkez bankaları da dahil olmak üzere geri kafalılıkların ortadan kaybolacağına inanıyor. Kriptonun, zenginlere vermek için fakirleri haraca bağlayan başarısız bir sistemin panzehiri olduğuna inanıyor.

[irp posts=”27851″ name=”Cardano (ADA) Yaratıcısı Kripto Piyasasındaki Son Gelişmeleri Değerlendiriyor”]

Kriptoların popülaritesi son beş yılda patladı. Kriptolar, piyasa değeri ve bireysel değerlerdeki olağanüstü artışın yanı sıra, DeFi’de borç verme ve ödünç alma, NFT’lerin kullanıldığı sanat müzayedeleri, tedarik zinciri sistemleri ve daha fazlası gibi günlük uygulamalarda giderek daha fazla kullanılıyor.

Hoskinson, piyasa ve ekosistem hakkındaki düşüncelerini paylaştığı bir videoda şunları söyledi:

“Geri dönemeyiz. Bunu değiştiremeyiz, zamanı geriye alamayız . Merkez bankaları kaybolacak. Başka bir şansı yok. Geleneksel eski bankalarınız kaybolacak. Kayırmacı, yozlaşmış, yavaş, verimsiz ve maliyetli olan ödeme yolları aşamalı olarak kaldırılacaktır. Şükürler olsun.”

Cardano Kurucusu Hoskinson, mevcut finansal sistemin temelde kusurlu olduğunu ve çaresizce onarıma ihtiyaç duyduğunu düşünüyor. Zayıfları ve fakirleri haraca bağlamaya devam ediyor. Gelişmekte olan bir ülkede bir çiftçi için krediye erişim sadece çok zor değil, aynı zamanda erişilebilir olduğu durumlarda bile oldukça pahalıdır. Göçmen işçiler için eve para göndermek de çok maliyetli ve yavaştır.

Hoskinson: Yozlaşmış Sistemin Panzehiri Biziz

Sürdürdüğü tüm olumsuzluklara rağmen, eski finansal sistem kendisini iyi adam olarak göstermeye devam ediyor ve Hoskinson bu durumdan rahatsız:

“Bizimkinin riskli sektör olduğunu iddia etmelerine asla izin vermeyin. Bizimki, yaşanan yolsuzluk ve adam kayırmacılığın panzehiri olan bir sektör. Onlarınki, birdenbire yaratıcılık ve yeniliklerden biriyle yerinin değiştirilmesinin hüsranını yaşayan bir sektör.”

Eski Ethereum kurucu ortağı konuşmasına şu şekilde devam etti:

Dünyayı değiştireceğiz. Bu kadar basit. İzin istemedik; Buraya geldik ve birlikte halledeceğiz.”

Bazılarının öne sürdüğü argümanlardan biri, eski finansal sistemin hükümetin kripto para birimlerinden kolayca kurtulmasını sağlayabileceğidir. Çoğu büyük banka ve ödeme sağlayıcı, hükümetler içinde iyi bağlantılara sahiptir. 2008 mali krizinde bu bankaları kurtaran bu tür bağlantılar oldu. Dünyanın en feci ekonomik olaylarından birinin sorumlusu olmalarına rağmen, hükümetin kendilerini kurtarmasını sağladılar.

Hoskinson, kripto para biriminin artık yok olmaya mahkum olmadığını düşünüyor:

“Bugünlerde sistemde çok fazla insan var. Pazarlar tartışmasız çok büyük ve yeniliğin kapsamı çok geniş; bu gerçekleşecek. Artık kalan sorular sadece ‘ne zaman’ gerçekleşeceği ve bu dinozorların bu yeni düzende nasıl hayatta kalacağı sorularıdır.”

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?