Charles Hoskinson, Cardano’nun Neden Tüm Rakiplerinden Farklı Olduğunu Açıklıyor

0

Yakın tarihli bir röportajda, Cardano’nun kurucusu ve Ethereum’un kurucu ortağı Charles Hoskinson, projesini kriptoda en parlak geleceği olan proje olarak lanse etti. Hoskinson, Cardano’nun tüm rakiplere önderlik ettiğine ve önümüzdeki birkaç yıl içinde onları ezeceğine inanıyor.

“Cardano insanların değeri, kimliği ve yönetimi aktarmasına, depolamasına ve yönetmesine olanak tanıyan bir protokoller ve teknoloji koleksiyonudur.”

Cardano protokolü, hisse senetleri, token’lar, NFT’ler ve emtialar gibi değerli araçların depolanmasına, yönetilmesine ve iletilmesine izin verir. İlginç bir şekilde, bunlar şirketin birincil işlevleri değildir çünkü Cardano aslında gerçek dünya kimliği ve yönetişim sorunlarını çözer.

Hoskinson, gerçek dünya kimlik sisteminde bir sorun olduğunu iddia ediyor. Ona göre Batı dünyasında kimlik sistemi bir anlam ifade etmiyor, ancak gelişen dünyada mevcut bile değil.

“Gelişmekte olan dünyada pek çok parlak ve dürüst insan, kredi güvenilirliklerine erişmedeki zorluklar nedeniyle küresel ekonomi tarafından görmezden geliniyor. Bu, dünya genelinde yaklaşık 3 milyar insanın neden banka hesabına sahip olmadığını açıklıyor.”

Yönetişim açısından ise, Cardano bilgi paylaşımını bile zorlaştıran bozuk sistemi çözmeyi hedefliyor. Tıbbi kayıtları örnek olarak alırsak, yabancı bir ülkede bilinci kapalı olan ve hastaneye koşan bir gezgin, bozuk yönetim sistemi nedeniyle zor anlar yaşıyor olabilir. Sorumlu doktor, hastanın tıbbi kayıtlarına erişmeyi son derece zor bulacaktır. Başka bir senaryoda, Cardano protokolü, herhangi bir karmaşık yasal süreçten geçmeden yabancı ülkelerde telefonların ve SIM kartların kullanılmasını kolaylaştırmayı amaçlamaktadır.

Blockchain Ağlarının İsviçre Çakısı

Hoskinson, “Cardano protokolü, gerçek dünyadaki sorunları çözmek amacıyla kimlik ve yönetişimin kırılan değerlerini ele almak için uygulamalar oluşturmaya yardımcı olan bir İsviçre çakısı protokolüdür” yorumunda bulundu ve devam etti:

“Projelerin gerçekleştirilmesi bilgi asimetrisini ortadan kaldıracak ve ağ geçidi denetleyicisinin kapıyı başkalarına kapatmasını önleyecektir.”

Cardano’nun protokolleri, hizmetlerinin temel değeri nedeniyle rakiplerini pazarların dışına itmek için el ele veren küçük grup şirketlerinin sorunlarını da ele alacak. Protokolün amacı, güven ile başlayarak herkes için kurallar koymaktır.

“Ayrıca protokoller; ifade özgürlüğünün artırılmasını ve yönetişim sistemiyle ilgili sorunlar nedeniyle uyuşturucunun tağşişinin önlenmesini amaçlamaktadır.”

Cardano, sürdürülebilirlik, birlikte çalışabilirlik ve ölçeklenebilirlikte ilerlemeler kaydediyor. Proof of Work’ün yerini alcak olan Proof of Stake’in yükselişine atıfta bulunan Hoskinson:

“Geçtiğimiz birkaç ay içinde birçok ölçeklenebilir makine Proof of Stake ile makinelerini değiştirdi. En zor kısım olan yönetişim açısından da, şu anda 10.000’den fazla kişinin katılımı ve oy kullanması ile liderlik ediyoruz. Yıl sonuna kadar bunun 100.000’e çıkmasını bekliyoruz.”

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın