Changpeng Zhao’dan Dikkat Çeken Binance Planı! Halka Arz Mı Geliyor?

0
Changpeng Zhao'dan Dikkat Çeken Binance Planı! Halka Arz Mı Geliyor?

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao, Binance US’nin yakında geleneksel bir halka arz (IPO) yoluyla halka açık bir şirket olabileceğini açıkladı.

Brian Brooks tarafından yönetilen ve Binance’den ayrı bir kuruluş olarak faaliyet gösteren San Francisco merkezli kripto para borsası Binance US, Binance’in karşılaştığı düzenleyici sorunlara rağmen hisselerini bir ABD borsasında alıp satmaya başlamak istiyor. Zhao bu açıklamayı Cuma günü Siam Commercial Bank of Thailand tarafından düzenlenen REDeFINE Tomorrow etkinliğinde dile getirdi.

Ünlü CEO Binance’in gelecekte daha katı düzenlemelerle karşılaşacağına inanıyor, bu da firmanın şu anda bir teknoloji başlangıcından bir finansal hizmetler şirketine dönme zihniyetinde olduğunu gösteriyor.

Zhao, şirketin şu anda ABD düzenleyicileriyle işbirliği yaptığını ve halka arz planlarını hayata geçirmek için gerekli “yapıları” kurduğunu kaydetti.

“Binance US, halka arz planlarından vazgeçmiyor. Çoğu düzenleyici, belirli bir kalıba veya kurumsal yapıya sahip genel merkez beklentisi içindedir. Halka arzın gerçekleşmesini kolaylaştırmak için bu yapıları kuruyoruz.”

Düzenleyici Sorunları

2019 yılında kurulan Binance US, Binance’in ortağı BAM Trading Services tarafından işletilmektedir. Borsa, Amerika Birleşik Devletleri’nde Mali Suçları Uygulama Ağı’na (FinCEN) bir para hizmetleri işletmesi olarak kayıtlıdır.

Söz konusu halka arz duyurusu Binance’in, Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere son zamanlarda küresel düzenleyicilerin kısıtlamalarına maruz kaldığı bir zamanda geldi. Özellikle Japonya, İngiltere, Singapur, Kanada, Tayland ve diğer ülkelerdeki finansal gözlemciler, Binance’i kendi yetki alanları dahilindeki müşterilere yasa dışı ticaret hizmetleri sunmakla suçladı.

Binance US tamamen uyumlu olduğunu iddia ederken, Binance’in ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından Amerikalıların ABD kurallarını ihlal ederek borsada türev ticaret yapmasına izin verdiğine dair bir soruşturmaya konu olduğunu gösteren raporlar ortaya çıktı.

Borsa ayrıca, İç Gelir Servisi ve Adalet Bakanlığı tarafından kara para aklama ve vergiye uymama nedeniyle federal bir soruşturmayla karşı karşıya.

ABD düzenleyicilerinin, tüm bu endişeler arasında Binance US’nin halka açılmasını onaylayıp onaylamayacağı belirsiz görünüyor. Bununla birlikte Zhao, etkinlik sırasında Binance’in uyumluluk çabalarını artırmanın yanı sıra “birçok geleneksel uyum çalışanını ve ayrıca eski düzenleyicileri işe aldığını” açıkladı.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın