Temmuz 23, 2021

Changpeng Zhao’dan Dikkat Çeken Binance Planı! Halka Arz Mı Geliyor?

Ticaret hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsasının CEO’su Changpeng Zhao, Binance US’nin yakında geleneksel bir halka arz (IPO) yoluyla halka açık bir şirket olabileceğini açıkladı.

Brian Brooks tarafından yönetilen ve Binance’den ayrı bir kuruluş olarak faaliyet gösteren San Francisco merkezli kripto para borsası Binance US, Binance’in karşılaştığı düzenleyici sorunlara rağmen hisselerini bir ABD borsasında alıp satmaya başlamak istiyor. Zhao bu açıklamayı Cuma günü Siam Commercial Bank of Thailand tarafından düzenlenen REDeFINE Tomorrow etkinliğinde dile getirdi.

Ünlü CEO Binance’in gelecekte daha katı düzenlemelerle karşılaşacağına inanıyor, bu da firmanın şu anda bir teknoloji başlangıcından bir finansal hizmetler şirketine dönme zihniyetinde olduğunu gösteriyor.

Zhao, şirketin şu anda ABD düzenleyicileriyle işbirliği yaptığını ve halka arz planlarını hayata geçirmek için gerekli “yapıları” kurduğunu kaydetti.

“Binance US, halka arz planlarından vazgeçmiyor. Çoğu düzenleyici, belirli bir kalıba veya kurumsal yapıya sahip genel merkez beklentisi içindedir. Halka arzın gerçekleşmesini kolaylaştırmak için bu yapıları kuruyoruz.”

Düzenleyici Sorunları

2019 yılında kurulan Binance US, Binance’in ortağı BAM Trading Services tarafından işletilmektedir. Borsa, Amerika Birleşik Devletleri’nde Mali Suçları Uygulama Ağı’na (FinCEN) bir para hizmetleri işletmesi olarak kayıtlıdır.

Söz konusu halka arz duyurusu Binance’in, Amerika Birleşik Devletleri de dahil olmak üzere son zamanlarda küresel düzenleyicilerin kısıtlamalarına maruz kaldığı bir zamanda geldi. Özellikle Japonya, İngiltere, Singapur, Kanada, Tayland ve diğer ülkelerdeki finansal gözlemciler, Binance’i kendi yetki alanları dahilindeki müşterilere yasa dışı ticaret hizmetleri sunmakla suçladı.

Binance US tamamen uyumlu olduğunu iddia ederken, Binance’in ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından Amerikalıların ABD kurallarını ihlal ederek borsada türev ticaret yapmasına izin verdiğine dair bir soruşturmaya konu olduğunu gösteren raporlar ortaya çıktı.

Borsa ayrıca, İç Gelir Servisi ve Adalet Bakanlığı tarafından kara para aklama ve vergiye uymama nedeniyle federal bir soruşturmayla karşı karşıya.

ABD düzenleyicilerinin, tüm bu endişeler arasında Binance US’nin halka açılmasını onaylayıp onaylamayacağı belirsiz görünüyor. Bununla birlikte Zhao, etkinlik sırasında Binance’in uyumluluk çabalarını artırmanın yanı sıra “birçok geleneksel uyum çalışanını ve ayrıca eski düzenleyicileri işe aldığını” açıkladı.

Kaynak : Zycrypto
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?