Aralık 4, 2023

Changpeng Zhao’dan Altcoin Sezonuna İlişkin İronik Paylaşım: “Başladı Bile!”

Kripto karşıtı fikirleriyle tanınan CNBC sunucusu Jim Cramer’in altcoin’lere yönelik düşüş görünümüne alaycı bir dille yanıt veren Binance’in eski CEO’su Changpeng Zhao, sosyal medyaya bir “altcoin sezonun” başladığını ilan etti.

Bu açıklama, Cramer’in yatırımcılara yönelik son tavsiyesiyle alay eden bir paylaşım olarak yapılmış gibi görünüyor. Cramer, altcoinlere karşı uyarıda bulunurken Bitcoin satın alınmasını tavsiye eden bir paylaşım da yaptı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere CoinGecko verilerine göre, birçok altcoin Bitcoin’in son dönemdeki kazançlarının gerisinde kalmaya devam ediyor. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH), geçtiğimiz hafta %4,6’lık bir artış kaydederek 2.248 dolardan işlem gördü.

Binance’in yerel token’ı olan BNB, 229,63 dolarlık güncel fiyatıyla neredeyse sabit kaldı. XRP, Solana (SOL) ve Cardano (ADA) gibi diğer büyük altcoinler de hafif kazançlar kaydetti, ancak hiçbiri Bitcoin’in aynı zaman dilimindeki %5,7’lik artışına yaklaşamadı.

Dogecoin (DOGE), son 24 saat içinde BTC’den daha iyi performans göstermeyi başaran tek varlık oldu.

“Mad Money” programının sunucusu, özellikle son zamanlarda Bitcoin lehine altcoinlerden kaçınılması yönündeki tavsiyesiyle kripto topluluğuyla sık sık anlaşmazlığa düştü. Bu duruş, bazı kripto meraklılarının alay konusu oldu ve hatta bazıları onun tahminlerine dayanarak karşı ticaret yapmayı tercih etti.

Bununla birlikte, Cramer’in daha önce Binance ile ilgili potansiyel sorunlar konusunda uyarıda bulunduğunu ve bu öngörünün son gelişmelerle doğrulanmış gibi göründüğünü kabul etmek önemlidir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere CZ, ABD’nin kara para aklamayı önleme düzenlemeleriyle ilgili suçlamalar nedeniyle dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’luğundan istifa etti.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?