Ocak 24, 2024

Chainlink’ten Coinbase Hamlesi: L2 Ağına Resmen Katılıyor!

Blockchain endüstrisi için önemli bir hamle olan Chainlink Automation, Coinbase’in Base L2 ağına entegre edildi. Bu stratejik ortaklık, geliştiricilerin işlem maliyetlerini %90’a kadar düşürmeyi hedefliyor ve blockchain geliştirmeyi daha erişilebilir ve maliyet etkin hale getirme konusunda önemli bir adım atıyor.

Base L2’sinin Chainlink’e Oluşturduğu İmkanlar

Chainlink ve Coinbase arasındaki işbirliği sadece maliyetleri düşürmekle ilgili değil. Ayrıca akıllı sözleşmelerin ölçeklenebilirliğini artırmayı da hedefliyor. Akıllı sözleşmeler, anlaşmanın koşullarının doğrudan kod içerisine yazıldığı, kendi kendini yürüten sözleşmelerdir. Chainlink Automation’ın Base L2 ağına entegrasyonu ile geliştiriciler, merkezi olmayan uygulamaları (dApps) daha verimli bir şekilde oluşturmak ve yönetmek için ileri düzey araçlara sahip oluyor.

Bu entegrasyonun getirdiği anahtar özelliklerden biri Chainlink’in Veri Beslemeleridir. Bu beslemeler, akıllı sözleşmeler için güvenilir ve hileye karşı dayanıklı veri sağlar, onların gerçek dünya bilgileriyle güvenli ve güvenilir bir şekilde etkileşim kurmasını sağlar. Ayrıca, ortaklık farklı blockchain ağlarının iletişim kurabilme ve bilgi paylaşabilme yeteneği olan çapraz zincir işlevselliğini teşvik eder. Bu dApps’in çeşitli blockchain platformları üzerinde yaygın kabulü ve işlevselliği için kritiktir.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Chainlink Automation’ın Coinbase’in Base L2 ağına entegrasyonu, blockchain teknolojisini daha geniş kullanım için basitleştirme ve Web3 alanının gelişimini hızlandırma çabalarının bir göstergesidir. Bu ortaklık, geliştiricilere daha düşük işlem maliyetleri ve gelişmiş yeteneklerle dApps oluşturma araçları sağlayarak, gelecek nesil merkezi olmayan uygulamalar ve hizmetler için yol açmaktadır.

Kaynak : Investing
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?