Chainlink’in Hızlı Yükselişi!

0

Chainlink (LINK), son 24 saat içinde yüzde 14’in üzerinde kazanç elde ederek çoğu büyük hacimli altcoin’in ve Bitcoin’in önüne geçti. Chainlink şu anda 9.94 dolardan işlem görüyor, son direnç seviyesi 10 doların biraz altında. CoinGecko’ya göre Chainlink şu anda piyasa değeri açısından yedinci sırada yer alıyor.

Geçtiğimiz birkaç hafta içinde, Chainlink’in fiyatı düşüşteydi ve altcoin, kripto para piyasasının çoğu gibi herhangi bir yükseliş ivmesi kazanmakta zorlandı. Altcoin, bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20 dolardan bu yana uzun bir düşüş yaşadı. Chainlink, son zamanlarda yoğun bir satış baskısıyla karşılaştı ve geçtiğimiz hafta yaklaşık yüzde 27 değer kaybetti. Kripto para piyasasının çoğu geçen hafta, büyük kayıplar yaşadı. Fakat bugün yine birçoğu toparlanma belirtisi gösteriyor.

Chainlink (LINK), 8 dolarlık destek seviyesine dokunduktan sonra istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam ettiğinden ve yükseliş ivmesi devam edebilir. Fakat Chainlink’in fiyatı, kripto pazarının geri kalanına kıyasla çok daha iyi durumda görünüyor. Çünkü piyasanın geri kalanı son 24 saatte ortalama yüzde 2 ila 10 arasında kazanç sağladı.

Yükselişin Arkasında Ne Var?

Chainlink yükselişi çeşitli sebeplerle ilişkilendirilebilir. Bunlardan ilki Bitcoin’in de yükselişe geçmesi. Bilindiği üzere Bitcoin’in kripto dünyasına liderlik ettiği ve yön verdiği düşünülüyor. Bu durum çoğu zaman böyle oldu.

Yükselişi etkileyen diğer bir sebep ise Chainlink’in yeni ortalığı olabilir. Chainlink Travala.com ile iş birliği içerisine girdi ve artık Travala.com üzerinden çok yakında LINK ödemesi ile, pekçok otel ve evde konaklama rezervasyonu yapılabilecek. Öncesinde yine Travala.com üzerinde farklı kripto paralar (BTC, ETH, AVA…) ile işlem yapılabiliniyordu. Chainlink yeni bir seçenek olarak karşımıza çıktı. Bu ortaklığında fiyatı etkilemiş olabileceği düşünülüyor.

Son olarak Chainlink için şu an takip edilmesi gereken bazı seviyelere değinmek istiyoruz. İlk olarak 9 dolar, 8.8 dolar ve 8.5 dolar önemli destek seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor. Yükseliş durumda ise 10 dolar, 10.5 dolar ve 11 dolar önemli seviyeler.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın