Chainlink ve 100 Bin Dolarlık Hibe Programı

0

Merkezi olmayan teknoloji Chainlink yeni bir destek programı başlatıyor. Programın temel koşulu, Chainlink akıllı sözleşme altyapısının tamamen entegre olarak geliştiriciler tarafından kullanılması olarak açıklandı. Hibe programı olarak adlandırılan yeni hizmetin 100 bin dolara kadar hibe destek vereceği bildirildi. Programdan iyi yararlanan geliştirici şirket Solana Network ile gerçekleştirildi.

Daha önce de bu tarz bir hibe programına imza atan Chainlink için yeni hibe programının ilk versiyonuna bir ek olarak düşünebiliriz. Chainlink kullanımının arttırılması hedefiyle yola çıkılan proje ile aynı zamanda Chainlink kendisini de geliştiriyor. Akıllı sözleşme altyapılarındaki gelişmeler DeFi için de güçlendirme adımları olarak görülüyor.

DeFi ekosisteminin finansal özgürlük ve geleceğin ekonomi modeli olarak gören bir kitle olsa da bazı durumlar felakete de yol açabiliyor. Akıllı sözleşmelerdeki açıklar ile sorun yaşayan bazı büyük platformlara göz atacak olursak bunlardan ilki Uniswap. Sözleşmedeki açıkları yüzünden yakşalık 300 bin dolar bir kayıp yaşamıştı. Ayrıca UniCats de bu tarz bir açık yüzünden 200 bin dolarlık token dolandırmıştı.

Chainlink için bu program, kullanımın artması ile DeFi ekosistemi için yeni bir ölçüm getirecek. Chainlink altyapısından yararlanan Polkadot, Tezos, Ava gibi ciddi kitlesel birimler de Chainlink kullanıcısı. Bu da popülaritesinin artmasında en büyük etkenlerden biri olarak karşımıza çıkabiliyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın