Chainlink (LINK) Yükselişinin Arkasında Ne Var?

Chainlink’in on-chain verileri, ağ aktivitesinin istikrarlı olarak iki yılda arka arkaya 10 kat arttığını ortaya koydu. Yazının kaleme alındığı sırada kripto para, 30 dolar’dan işlem görüyor.

Chainlink’in fiyatı, son 48 saat içinde yaklaşık 28.4 dolar’a üç kez ulaştı ve bu, kripto paranın defalarca kırmaya çalıştığı güçlü bir direnç seviyesi haline geldi. Bir süredir devam eden yükseliş ivmesi, fiyatını 12 Şubat’ta 29 dolar’ın üzerine çıkardı ve haftalar süren konsolidasyondan sonra, kripto para tüm zamanların en yüksek seviyelerini test edecek gibi görünüyor.

Chainlink’in bu dikkat çeken yükselişi, ağındaki faaliyetlerin etkileyici büyümesiyle ilişkilendirildi. Ekosisteminden toplanan veriler, toplam 414 blockchain ile ilgili projenin Chainlink teknolojisini kullandığını ortaya çıkardı. Bu veri, 2020 Kasım ayı başlarında Chainlink teknolojisini entegre eden 315 projede bir artış olduğunu gösteriyor.

Bu sayılar, Chainlink’i üç ay içinde benimseyen blockchain projelerinin sayısında %31.4’lük bir artışı temsil ediyor. Aynı dönemde Chainlink’in fiyatı neredeyse üç katına çıktı. Kripto para birimi, Kasım 2020’nin başlarında 10 dolar civarında işlem görüyordu, ancak şu anda 30 dolar’ın üzerinde.

Chainlink’in protokolüne katılan yeni adresler de geçtiğimiz haftalarda arttı. LINK’in ağ büyümesi, Kasım 2020’deki 2.400’den günde 6.700 adrese çıkarak tutarlı bir gelişme kaydetti. Bu, fiyattaki artışla aynı anda gerçekleşen 90 gün içinde %64’lük bir artışı temsil ediyor.

Ünlü kripto analisti Timothy Peterson, bu haftanın başlarında Chainlink’in on-chain verilerini değerlendirdi. Peterson, kendi geliştirdiği modeline bağlı olarak LINK’in değerinin “fiyat akışlarını ve oracle’larını kullanan çeşitli blockchain protokollerinin işlev çağrılarına” dayandığını belirtti. Doğrudan yapılan daha yüksek işlev çağrıları, ağın merkezinde yer alan Chainlink token (LINK) için daha yüksek bir talebe yol açtı, bu da fiyatı yükseltti.

Birkaç hafta daha devam etmesi beklenen mevcut yükseliş ivmesiyle, Chainlink’in fiyatı önümüzdeki günlerde yeni rekor seviyelere ulaşabilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.