Ocak 16, 2021

Chainlink (LINK) Yüksek Balina Aktivitesiyle Rekor Fiyata Ulaştı!


Yatırımcıların ilgisi genel olarak Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) etrafımda toplanmış olsa da, daha az bilinen bir altcoin rekor fiyatıyla dikkat çekti. Oracle hizmet sağlayıcısı Chainlink, 22 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak için %22’lik bir artış kaydetti. Yazının kaleme alındığı sırada LINK, 8.8 milyar dolarlık piyasa değeri ile 22.16 dolarlık bir fiyattan işlem görüyor.

Bu hamle ile LINK, Stellar’ın (XLM) yerini alarak en değerli dokuzuncu kripto para birimi haline geldi. Chainlink rallisi, güçlü on-chain temellerle geri döndü. On-chain veri sağlayıcısı Santiment, balina sayısının yüksek kaldığı, orta kademe adreslerinin ise hızla büyüdüğü “Sahiplerin Dağıtım verilerini” ortaya koydu.

Öte yandan, LINK için aktif adres sayıları da 5 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Chainlink, Merkezi Olmayan Finans (DeFi) alanında sağlam bir kullanım durumu bulduğundan, aktif adres sayısı artışı muhtemelen artan DeFi faaliyetleriyle ilişkili.

Kripto para aracılık platformu ve önde gelen finansal piyasa altyapısı Paxos, 14 Ocak Perşembe günü Chainlink ile ortaklığını duyurdu. Paxos, varlık destekli token Paxos Standard (PAX) ve Paxos Gold (PAXG) merkeziyetsiz finans (DeFi) genelinde kullanılabilir hale getirmek için Chainlink’in merkezi olmayan oracle ağından yararlanacak. Chainlink feed’ine Paxos token’ları eklemek, farklı DeFi uygulamaları için entegrasyonu kolaylaştıracaktır. Paxos Strateji Başkanı Walter Hessert şunları söyledi:

“Chainlink oracle’ları, Paxos’un dolar ve Altın destekli token’larının DeFi’de benimsenmesini hızlandıracak. Zincir üzerinde mevcut rezerv ve fiyat kanıtıyla, düzenlenmiş varlıklarımız DeFi kullanıcıları için daha erişilebilir hale gelecektir.”

Şu anda USDT ve USDC, DeFi alanındaki stablecoin yardımcı programında bir aslan payına sahip. Ayrıca, yalnızca MakerDAO, PAX’ı teminat türü olarak sunuyor. Yeni ortaklık, daha fazla DeFi projesinin PAX stablecoin’i kullanmasına izin verecek. Ayrıca Paxos Gold (PAXG), gerçek dünyadaki varlıkların faydasını DeFi pazarına getirebilir.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?