Chainlink (LINK) Kısa Vadeli Yorumu: 15 Şubat 2021

0

Chainlink (LINK) yıl içerisinde ciddi ivmeler yakalamayı başarmıştı ve son başarısı da birkaç günlük artış ivmesiyle gösterdi. Varlık yakaladığı kısa trendi iyi değerlendirerek 35,71 dolar seviyelerine kadar ulaşmayı başardı. Varlık bu yerel zirve sonrası karlılık nedeniyle ciddi bir satış baskısı gördü ve fiyat günün erken saatlerinde 27 dolar bandına kadar geriledi. Ancak varlık için boğalar her zamanki gibi hareketliydi ve fiyatı absorbe ederek tekrar yukarı itmeye zorladılar.

Chainlink yükseliş sinyallerini aslında geçtiğimiz haftadan beri veriyordu. Bunun en büyük göstergelerinden birisi de LINK balinaların geçtiğimiz hafta yaptığı alış atağı. Son verilere göre cüzdanlarında bir milyon ile 10 milyon arasında LINK varlığı tutan hesapların sayısı geçtiğimiz hafta 3 kat arttı. Bu da fiyat artışında bir sinyal alabilme fırsatını kısmen de olsa sundu.

Teknikler ve Kısa Vadeli Tahmin

Fiyatın anlık dibe vuruşu boğaların hızlı müdahalesi ile toparlanma yaşamıştı. Bu durumun devamlılığı için birkaç göstergeye bakmak yeterli olabilir. CMF indikatörü trendin devamlılığı için etkili bir gösterge sayılabilir ve dip fiyat sonrası tekrar pozitif noktalarda hareket ediyor. RSI ve stokastik RSI verileri de oldukça önemli. Bu verilerde de aşırı satım bölgesinden çıkan varlık daha kontrollü ve yükselişi destekleyecek noktalara doğru ilerliyor.

Kaynak: Tradingview

 

Fib. Noktalarına bakıldığında LINK için önümüzdeki dönemlerde 38 dolara uzanan bir yol ihtimali bulunuyor. Bu noktaya olan hareketlilik olası bir geri çekilmede hareketli ortalamalarda 50-SMA üzerinde bir destek noktası bulabilir. Hareketli ortalama verileri de mum grafiğinin altında seyrediyor, yükselişte etkisi olacaktır. Fib. düzelmesinde olası 38 dolar sonrası fiyat 40 dolar bandını da aşabilir.

Kaynak: Tradingview

Fiyat şu an için yerel destek noktası olan 32,4 doların üzerinde işlem görüyor. Bu seviyenin boğalar tarafından bir süredir destek kabul ettiğini grafiklerde görebiliyoruz. Bollinger bantlarında düşüş hareketin genişleyen bant, beklenin aksine fiyatın yükselişiyle beraber yukarı yöne döndü. Son görünümler SAR verilerinin alış sinyallerini arttırdığını ve bantların tekrar genişlemesi yönünde görülüyor. Bu da fiyat için yeni bir trend patlamasının gelebileceği sinyallerini arttırıyor.

Kaynak: Tradingview

Olası bir durumda fiyatın tekrar kırılması bu sefer LINK değerini 25,5 dolara kadar sürükleyebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın