Chainlink (LINK) Kısa Vadeli Yorumu: 15 Şubat 2021

Chainlink (LINK) yıl içerisinde ciddi ivmeler yakalamayı başarmıştı ve son başarısı da birkaç günlük artış ivmesiyle gösterdi. Varlık yakaladığı kısa trendi iyi değerlendirerek 35,71 dolar seviyelerine kadar ulaşmayı başardı. Varlık bu yerel zirve sonrası karlılık nedeniyle ciddi bir satış baskısı gördü ve fiyat günün erken saatlerinde 27 dolar bandına kadar geriledi. Ancak varlık için boğalar her zamanki gibi hareketliydi ve fiyatı absorbe ederek tekrar yukarı itmeye zorladılar.

Chainlink yükseliş sinyallerini aslında geçtiğimiz haftadan beri veriyordu. Bunun en büyük göstergelerinden birisi de LINK balinaların geçtiğimiz hafta yaptığı alış atağı. Son verilere göre cüzdanlarında bir milyon ile 10 milyon arasında LINK varlığı tutan hesapların sayısı geçtiğimiz hafta 3 kat arttı. Bu da fiyat artışında bir sinyal alabilme fırsatını kısmen de olsa sundu.

Teknikler ve Kısa Vadeli Tahmin

Fiyatın anlık dibe vuruşu boğaların hızlı müdahalesi ile toparlanma yaşamıştı. Bu durumun devamlılığı için birkaç göstergeye bakmak yeterli olabilir. CMF indikatörü trendin devamlılığı için etkili bir gösterge sayılabilir ve dip fiyat sonrası tekrar pozitif noktalarda hareket ediyor. RSI ve stokastik RSI verileri de oldukça önemli. Bu verilerde de aşırı satım bölgesinden çıkan varlık daha kontrollü ve yükselişi destekleyecek noktalara doğru ilerliyor.

Kaynak: Tradingview

 

Fib. Noktalarına bakıldığında LINK için önümüzdeki dönemlerde 38 dolara uzanan bir yol ihtimali bulunuyor. Bu noktaya olan hareketlilik olası bir geri çekilmede hareketli ortalamalarda 50-SMA üzerinde bir destek noktası bulabilir. Hareketli ortalama verileri de mum grafiğinin altında seyrediyor, yükselişte etkisi olacaktır. Fib. düzelmesinde olası 38 dolar sonrası fiyat 40 dolar bandını da aşabilir.

Kaynak: Tradingview

Fiyat şu an için yerel destek noktası olan 32,4 doların üzerinde işlem görüyor. Bu seviyenin boğalar tarafından bir süredir destek kabul ettiğini grafiklerde görebiliyoruz. Bollinger bantlarında düşüş hareketin genişleyen bant, beklenin aksine fiyatın yükselişiyle beraber yukarı yöne döndü. Son görünümler SAR verilerinin alış sinyallerini arttırdığını ve bantların tekrar genişlemesi yönünde görülüyor. Bu da fiyat için yeni bir trend patlamasının gelebileceği sinyallerini arttırıyor.

Kaynak: Tradingview

Olası bir durumda fiyatın tekrar kırılması bu sefer LINK değerini 25,5 dolara kadar sürükleyebilir.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.