Chainlink (LINK) Fiyatındaki Yükselişin Sebebi Spekülatif Mi?

0

Dünyanın en büyük altcoin’i olan Ethereum’un 24 saatten daha kısa bir süre önce 3.519 dolar’ın üzerinde bir ATH’ye ulaşması, piyasaya güven veriyor. Birçok altcoin son birkaç işlem seansında düzeltme görmesine rağmen, altcoin’ler toparlanıyor gibi görünüyor. Bununla birlikte Chainlink, piyasanın aksine zıt yönü seçerek yeni bir ATH’ye ulaştı.

LINK, yazının yazıldığı sırada, yaklaşık 48 dolar’dan işlem görürken ATH’sini birkaç saat önce 51.17 dolar olarak belirledi. Bitcoin ve Ethereum ile oldukça iyi bir korelasyon içinde olması nedeniyle LINK, grafiklerde yukarı hareket için sık sık daha geniş piyasanın boğa dalgasını kullandı. Önceki ATH’ye, LINK’in 40 dolar seviyesini aştığı 15 Nisan’da ulaşılmıştı.

Cane Island Alternative Advisors’tan kripto analisti Timothy Peterson, ilginç bir KINK analiziyle gündeme geldi. Peterson Chainlink ağının ayda yaklaşık %12 oranında büyüdüğünü tespit etti. Bu büyüme yılda yaklaşık %300’e karşılık geliyor.

 

Analist birçok durumda LINK fiyatının Chainlink ağındaki işlev sayısıyla ilgili olduğuna işaret etti. Aşağıdaki grafikte görüleceği üzere bu ilişki, Chainlink’i analiz eden Metcalfe modelinin merkezinde yer alarak daha anlaşılır hale getirildi.

Peterson’a göre ağ büyümesi fiyatla ilişkili olduğu için fiyat artışı spekülatif değil. Analist düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“Beni takip eden hiç kimse bugünkü Chainlink ATH’sine şaşırmamalı. Bu fiyat takdiri tamamen spekülatif bir balondan kaynaklanmıyor.”

Grafikten, Chainlink (LINK) fiyatının noktalı mavi çizgi ile işaretlenmiş Metcalfe değerini takip ettiği görülebilir. Ayrıca, Chainlink’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 51.17 dolar’a ulaşması, Metcalfe değerinden kabul edilebilir bir sapma dahilindedir. Daha da önemlisi grafikten, aynı Metcalfe değeri, Chainlink’in 2022 yılına kadar sonunda 100 dolar’a ulaşabileceğini gösteriyor.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın