Chainlink (LINK), Binance Coin (BNB) ve DASH Kısa Vadeli Fiyat Tahmini: 2 Mart

0

Binance Coin (BNB)

Binance coin (BNB) zirve seviyesi 348,6 dolardan güçlü geri çekilmesini bir süredir koruyor. Günlük hareket 231 dolara kadar gerileyen bir BNB değerini gösterdi ve 238 dolarlık destek seviyesini şu an altında değer görüyor.

Şubat ayındaki muazzam hareketinde %500’e varan yükselişle güçlü bir Pazar ağı yakalayan varlık haftalık grafiklerde bir artış öngören veriler sunuyor. Kısa vadede destekten düşen varlık 238 dolarlık desteğe ulaşamazsa bir miktar daha düşüş yaşayarak 227,8 dolarlık desteğe düşebilir.

Kaynak: Tradingview

Haftalık kapanış B. Bantlarında bir daralma sinyalini gösteriyor. Bu daralma hareketi orta vadede yeni bir sıçrama ihtimalini getiriyor. Yukarı yönlü hareketin destekçisi olan en büyük etkenlerden birisi de kazandığı geniş hacim ve BNB taleplerindeki yükseklik olacaktır. Konsolide durumdaki varlık için yatırımcıların satış baskısına girmemesi BNB boğalarınca varlık duyarlılığını kanıtlar nitelikte. Bu nedenle orta ve uzun vadede direnç seviyelerinin testi başarılı olursa yükseliş trendi geçtiğimiz ATH’nin üzerine sürecektir.

Kısa vadede bir miktar düşme riskini söylemiştik. Bu ihtimal alt destek seviyesi 227,8 dolara kadar sürebilir. Orta ve uzun vadede ise 281 dolarlık güçlü direncin aşılması varlığı bir üst seviyeye 334,2 dolara kadar yükseltecektir.

Chainlink (LINK)

Chainlink (LINK) şubat ayı sonunda gelen sert düşüş sonrası toparlanma hızını arttırdı. Varlık son 5 gün içerisinde değerini %50’ye yakın arttırmayı başardı. Gün içerisinde %13 artış yakalayan varlık 30,5 dolara kadar yükseldi ve 29,3 dolarlık direnç noktasını aşmayı başardı. Bir süre seviyede destek arayışına geçmiş olsa da desteğe dönüştüremeden bir miktar düşüş gördü. Yeni bir direnç testi varlığı kuvveti az olan dirençleri aşarak yeni bir ATH’ye sürükleyebilir.

Şu an 28,7 dolardan işlem gören varlık bir süre daha geri çekilmesini güçlü bir sıçrama için devam ettirebilir. Nitekim kısa vadeli tahminler için parametreler bunu destekliyor. RSI verilerinde ve MACD sinyallerinde yükseliş sinyallerin kaybolmasından ziyade bir düzeltme etkisi göze çarpıyor.

Kaynak: Tradingview

Aşırı alım noktasından düşüş eğilimi bir miktar olsa da hala yerini koruyor. Önemli parametre SAR verilerinde ise alış sinyalleri hala baskın. Ayrıca daha vurgulayıcı bir bilgi ise LINK boğalarındaki artış göstergelerinde saklı. Düşüş trendine kapılan varlık yerel dip değerinde yeni balinaların ortaya çıkmasını sağladı. Şu an LINK balinalarında bir artış söz konusu ve bu balinaların cüzdanlarında en az 1 milyon LINK bulunuyor. Bu da LINK artışı için destekleyici bir parametre olacaktır.

Değer şu an için 50 günlük 28,9 dolarlık hareketli ortalamanın hemen altında yer alıyor ve bu seviyenin aşılması şart. Yükseliş hareketinin tekrar başlaması varlığı 35,71 dolarlık direnç seviyesini hızlıca getirebilir. Bu da yeni ATH için güçlü bir destek bulmasının önünü açacak. Kısa süreli geri çekilmenin devam etmesi ihtimali varlığı alt destek 24,41 dolara kadar sürükleyebilir.

DASH

DASH, 350 dolara varan yükselişinin ardından bir düşüş kanalına hapsoldu ve çıkmak için uğraşıyor. Yükseliş sonrası 182 dolara kadar gerileyen varlık için geçtiğimiz hafta bir sıçrama gördü. Bu sıçrama 230 dolara kadar yükseltse de 4 saatlik grafikler kırmızı mumlarla risk sinyallerini arttırdı. Son desteği 222 dolardan düşüş gören varlık düşüşün devamlılığında 196 dolara kadar gerileyebilir.

Kaynak: Tradingview

Dash için yükseliş hareketi 245,49 dolarlık dirence yükselmesiyle gelecektir. Bu trend hareketi kısa vadeli harekette 222 dolarlık desteği tekrar bulmasıyla hızlanabilir. Şu an kendisi için güçlü denebilecek bir destek üzerinde yer alıyor. Bu seviyeyi koruması trendini destekleyecektir. 4 saatlik veriler Stok. RSI verilerinde aşırı alımı gösterse de bir dizi parametrede kısa süreli konsolide durum öngörülüyor. MACD sinyalleri yükseliş hareketini destekleyen başka bir parametre ve bunun tersi olarak RSI verilerinde nötr 50 altında bir hareket görülüyor. Varlık bu süre zarfında desteğini koruyabilirse artış yakalayabilir.,

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın