Chainlink Fiyatında Rekor: 9 Doları Aştı!

LINK, son 24 saat içinde %15 değer kazandıktan sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. CoinMarketCap’e göre piyasa değeri ile ilk 10 kripto para birimi arasında yer alan ChainLink’in piyasa değeri, 3.29 milyar dolar.

ChainLink 9.50 dolar fiyatına kadar ulaştı ve bu onun şu ana kadar test ettiği en yüksek fiyat.

Yükseliş trendi, LINK’in son 24 saatte %15 artışla 15 Temmuz’da ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesini geçtiğini ve geçtiğimiz hafta toplam kazancını %30’un üzerine çıkardığını gösteriyor.

LINK ayrıca en iyi iki pazar liderine karşı da güç; yazının kaleme alındığı sırada, Bitcoin’e karşı %11.76 ve Ethereum’a karşı %9.88 artış yaşadı.

Fiyat Nasıl Yükseldi?

ChainLink’in fiyatı son birkaç ay içinde arttı. Mart ayındaki Kara Perşembe günü 1.52 dolara kadar düştükten sonra altcoin’in fiyatı, iki haftada %75’lik bir sıçrama elde etti. 6 Temmuz’da fiyatı 4.70 dolarken 15 Temmuz’da 8.95 dolara yükseldi.

Bununla birlikte, boğalar o dönem büyük bir dirençle karşılaştı ve LINK’in fiyatı 27 Temmuz’da 6.40 dolara düştü. Fakat bu geri çekilme, Bitcoin’in güçlü bir volatilite ile birlikte yükselişine denk geldi.

1 Ağustos’ta dengesiz bir düşüş LINK fiyatını 8.50 dolardan 6.60 dolar seviyesine götürdü. Bununla birlikte, %20’lik düşüş bazı yatırımcılar için fırsat olarak değerlendirildi. Özel adreslerin sayısı arttı ve son üç gün içinde 1.000-10 milyon token bulunan cüzdanlar da artış gösterdi.

Yazının kaleme alındığı sırada, LINK 9.33 dolardan işlem görüyor. Kripto analisti Josh Rager, yavaşlamanın “bir nefes” olduğunu düşünüyor ve ChainLink yakında 10 dolar seviyesini aşacağına inanıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.