Temmuz 13, 2020

Chainlink Fiyatı Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!


Chainlink, %30’luk bir artış yaşayarak tüm zamanların en yüksek seviye rekorunu kırdı ve hız kesmeden son yükseliş yörüngesini devam ettiriyor.

Chainlink’in (LINK) değeri, 2020 boyunca arttı: 1 Ocak’tan bu yana toplamda %372’lik bir yükseliş söz konusu. Bu yıl Mart ayındaki düşük seviyesi olan 2 dolardan tırmanarak 7.99 dolara kadar yükselmiş olması pekçok yatırımcının dikkatini çekti.

İlk olarak LINK’in değeri Pazartesi günü % 29,65 artışla 6.34 dolardan 8.22 dolara yükseldi. Yükselişin zirvesi, sabahın erken saatlerinde geldi, hafif bir toparlanma, token fiyatının 7.80 dolar aralığına gerilemesine sebep oldu. Bu düzeltmenin sonucunda ise toplamda son 24 saatte %21 arttı. Düzeltmeye rağmen, LINK hala tüm zamanların en yüksek seviyesine yerleşmiş durumda.

Ayrıca, LINK’in işlem hacmi de artış gösterdi. Kripto para, son 24 saat içinde 1.55 milyar dolarlık işlem hacmi ile Tether (USDT), Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) sonra dördüncü sıraya yükseldi.

Chainlink’in Fiyatı Neden Artıyor?

Chainlink’in devam eden yükselişi kısmen, 8 Temmuz’da açıklandığı gibi, blockchain kredi platformu Nexo’nun (NEXO) ortaklığıyla gerçekleşmiş olabilir.

Bunun yanında, 12 Temmuz’dan gelen bir duyuru, Chainlink’in Ethereum tabanlı akıllı sözleşmeleri SMS mesajlaşma dünyasına bağlamaya yönelik girişimini duyurdu. Chainlink ve Conflux Ağı arasındaki son ortaklık, Web 3.0’ın sınırlarını SMS gibi eski teknolojileri içerecek şekilde genişlettiğini iddia ediyor. Chainlink’in yukarı doğru seyri şimdilik devam edecek gibi görünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?