Eylül 12, 2023

Chainlink Fiyatı Düşüşte Ancak Balinalar Birikim Yapmaya Devam Ediyor: Bu Ne Anlama Geliyor?


Chainlink (LINK), kalıcı bir düşüş eğilimiyle boğuştuğu için son günlerde zorlu bir dönemden geçiyor. Kripto alanındaki bazı olumlu gelişmelere rağmen, LINK’in fiyatı olumlu haberlerden faydalanamayarak aşağı yönlü bir seyir izliyor.

LINK’in fiyatında beklenen artışı sağlayamayan önemli bir olay, Swift’in Chainlink ile yaptığı denemenin başarıyla tamamlanmasıydı. Bankalar arası mesajlaşma devi Swift, Chainlink’i içeren denemeler gerçekleştirmiş ve bu da kripto topluluğunda bir söylenti yaratmıştı.

Bununla birlikte, LINK’in fiyatını yeni zirvelere taşımak yerine, öncelikle trader’lar arasında artan sosyal hacim ve duyarlılık yarattı.

Chainlink Kısa Vadeli Destek Bölgesi Parçalanıyor

Yeni bir analizde fiyat grafiklerine bakıldığında, LINK’in geçen hafta yükseliş eğilimli yatırımcılar tarafından oluşturulan kısa vadeli bir destek bölgesini koruyamadığı görülüyor. Hafta sonu, fiyatlarda bir düşüşe ve önceki desteği zayıflatan düşüş baskısında bir artışa tanık oldu.

4 saatlik grafikte, kırmızı ile işaretlenmiş 6,2 dolar bölgesi etrafında bir düşüş emri bloğu açıkça görülebiliyordu. Chainlink fiyatları 7 Eylül’de kısa bir süreliğine bu seviyeyi aşmış ve hatta destek olarak tekrar test etmiş olsa da, sonuçta onu bir yükseliş kırıcı bloğa çevirirken, boğalar momentumu sürdürmekte zorlandı. Geçtiğimiz birkaç hafta boyunca devam eden satış baskısı, nihayetinde LINK’in değerini kritik 6,2 dolar işaretinin altına itti.

Ayı Göstergeleri Daha Fazla Kayba İşaret Ediyor

Şu an itibariyle Chainlink, CoinGecko’ya göre yaklaşık 5,91 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte %0,6’lık bir düşüşe ve geçen hafta %1,2’lik bir düşüşe işaret ediyor. Hem fiyat hareketi hem de teknik göstergeler, LINK’in yakın gelecekte daha fazla kayıpla karşılaşma olasılığı ile uyumlu görünüyor.

İleriye dönük olarak, izlenecek bir sonraki önemli destek seviyeleri, daha yüksek zaman dilimi fiyat grafiklerinde gösterildiği gibi 5,7 dolar ve 5 dolardır. Altcoin‘in önümüzdeki günlerde ve haftalarda bu seviyelere düşme olasılığı giderek artmaktadır.

LINK Balinaları Ayı Eğiliminin Ortasında Birikiyor

Hakim olan düşüş eğilimine rağmen, ayrı bir rapor kayda değer bir gelişmenin altını çiziyor. Ellerinde 10.000 ila 1.000.000 Chainlink tokenı tutan Chainlink balinaları, altcoin’in değerinde gelecekte bir toparlanma bekleyerek varlığın fiyatındaki son düşüşten faydalandı.

Tipik olarak, bu tür balina birikimi, çeşitli borsalarda LINK’e olan talebi artırdığı için trader’lar arasında olumlu bir duygu yaratma eğilimindedir. Ancak, Chainlink ekosisteminde sosyal ölçütler fiyat performansını gölgede bırakmaya devam ettiğinden, bu yükseliş katalizörlerinin nihayetinde LINK’i mevcut düşüş eğiliminden kurtarıp kurtaramayacağını göreceğiz.

Kaynak : NEWSBTC

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?