Eylül 28, 2023

Chainlink Fiyatı 4. Çeyrek Rallisine Hazırlanıyor: İşte Nedeni!


Chainlink zorluklar karşısında başarılı oldu. Aylık çerçevede, Bitcoin %1,7 artarken, Ethereum %1,6 düştü. Solana, Cardano MATIC ve XRP gibi diğer altcoin’ler kendi değerlerinin %3-%8’ini kaybetti. Ancak LINK aynı zaman diliminde %33 oranında yükselerek dikkat çekti. Bu süreçte, geçen ay kaydedilen %22’lik kaybı şimdiden sıfırladı. Geriye dönük olarak, LINK 3. çeyrekte %24 artış gösterdi.

Bu süreçte, LINK sıralama listesinde bir adım yukarı dahi çıktı. Piyasa değeri bir süreliğine SHIB’i geçerek 17. sırada yer alıyor. Aşağıda gösterildiği gibi, piyasa değeri değişimi sadece birkaç saat önce gerçekleşti.

chainlink haberleri

Chainlink haftalık zaman diliminde, 2021’de başlayan düşüş trendi çizgisinden yükseliş eğilimi kaydetti. Sonuç olarak, ‘Rekt Capital’ gibi analistler makro düşüş trendinin tamamen sona erip ermediğini sorgulamaya başladı. Aslında, Michaël van de Poppe gibi diğerleri de LINK’in yüksek aralığına doğru “yuvarlandığına” dikkat çekti. Peki, bu altcoin’in 2023’ü iyi bir performansla bitirmesini mümkün mü kılıyor?

Tüm makro göstergeler Chainlink’in kritik bir noktada olduğunu gösteriyor. 2021 yılında varlık, %370’lik rallisini başlatmadan önce birkaç ay boyunca 6,8 ila 11,2 dolar aralığında likidite topladı. Son birkaç aydır, LINK de muhtemelen aynı şeyi yapıyor, ancak alıcıların inancı eksik. Ancak, 3. çeyrekteki bu anlatı değişikliği ile işler ileriye dönük olarak iyileşebilir. Şu anda LINK, 2023’te kaydedilen 8,7 dolarlık en yüksek seviyesinin yalnızca %12,3 altında bulunuyor. Aynı ivme devam ederse, varlığın yeni bir yıllık zirveye ulaşması an meselesi.

Uzun vadeli bir perspektiften bakıldığında, LINK’in üç aylık direncini önümüzdeki birkaç hafta içinde desteğe dönüştürmesi çok önemlidir. Bu, piyasa momentumunun varlığı 2023’te ulaşılması zor olan 10 dolar aralığının üzerine taşımasına izin verecektir.

LINK fiyat tahmini

Temel ve ağ geliştirmeleri cephesinde, LINK sürekli olarak ilerleme kaydediyor. Sadece bir gün önce, çapraz zincir yeteneklerini Coinbase’in Base’ine genişletti. Bundan hemen önce, Oyun platformu BetSwirl, Chainlink’in CCIP’sini Arbitrum, Avalanche, Ethereum ve Polygon ana ağlarına entegre etti. Aslında, Sergey Nazarov kısa süre önce CCIP’nin 5. seviye çapraz zincir güvenliği sağlayan “tek” çapraz zincir altyapısı olduğunu gün ışığına çıkardı. Topluluk üyeleri bile Chianlink’in fayda beklentileri konusunda iyimser. Maple Finance İşletme Operasyonları Müdürü kısa süre önce bir tweet attı:

CCIP için de benzer bir şey bekliyorum. Sadece bankalar arası transferlerden çok daha fazla değer akacak. Şu anda hayal bile edemeyeceğimiz kadar geniş bir kullanım alanının kilidini açıyor.

Bu tür gelişmeler projeye uzun vadeli bir itibar kazandıracak ve muhtemelen LINK’in ileriye dönük değerlemesine olumlu yansıyacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?