Chainlink Fiyat Tahmini: Son Kırılma Dev Ralliyi Tetikleyebilir!


Chainlink fiyatı uzun vadeli destekten sıçrayarak kısa vadeli direncin üzerine çıktı. Beklentiler, fiyatın artmaya devam etmesi yönünde.

LINK fiyatı Mayıs 2022’den bu yana 5,5 ila 9,5 dolar aralığında işlem görüyor. Fiyat bir aralıkta olduğunda, trader’lar desteğe düştüğünde satın alma ve direnç seviyesine ulaştığında satma eğilimindedir. Trader’lar son birkaç hafta içinde bu aralığın desteğini aktif olarak savundu ve şu anda büyük bir yükseliş mumu oluşturma sürecinde.

Haftalık RSI göstergesi daha yüksek bir dip oluşturdu ve 50 seviyesini geri aldı, bu da boğaların geri geldiğini gösteriyor. Yükseliş trendi devam ederse, Chainlink fiyatı 8,3 dolarlık yatay direnç seviyesine yükselebilir. Bu seviyenin kırılması, LINK fiyatının aralığın direncine 9,5 dolara yükselmesine yardımcı olacaktır.

chainlink analiz

Günlük grafik, Chainlink fiyatının dünün işlem saatlerinde 5,7 ila 6,4 dolar konsolidasyon aralığının üzerine çıktığını gösteriyor. Bu aralık 32 gündür var olduğundan, kırılma sonrası hareket çok güçlü olabilir.

Günlük RSI göstergesi yükseliş yapısı oluşturdu ve 50 seviyesinin üzerine çıktı, bu da boğaların kısa vadeli fiyat hareketinin kontrolünde olduğunu gösteriyor. Bu nedenle, LINK fiyatının kısa vadeli azalan direnç çizgisinin üzerine çıkması ve önümüzdeki günlerde 7,7 dolar direncine doğru yükselmeye devam etmesi muhtemel.

Teknik göstergeler, Chainlink fiyatının yakın gelecekte daha da yükseleceğini gösteriyor. En yakın hedef 7,7 dolarda yer alırken daha yüksek bir hedef 8,3 dolar seviyesinde. Fiyat son zamanların en düşük seviyesi olan 6,06 doların altına inerse yükseliş görünümü geçersiz olacaktır.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?