Ağustos 30, 2023

Chainlink Fiyat Tahmini: Fiyat Yükseliş için Kurulumunu Başlattı!


Son güncellenme : 31.08.2023 - 11:38

Chainlink fiyatı uzun vadeli aralığın desteğinden sıçradı ve bir yükseliş sinyali oluşturdu. Bu da fiyatın yakın zamanda yükselmeye devam edebileceğini gösteriyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere LINK fiyatı Mayıs 2022’den bu yana 5,5 ila 9,5 dolar aralığında işlem görüyor. Fiyat bir aralıkta olduğunda, trader’lar fiyat desteğe düştüğünde satın alma ve aralığın direnç seviyesine ulaştığında satma eğilimindedir.

Gerçekten de, trader’lar son iki hafta boyunca aralığın desteğini aktif olarak savunmayı başardı. Bu durum, uzun bir alt fitile (yeşil ok) sahip haftalık mum ve bir önceki haftanın iç çubuk mumu tarafından açıkça gösterilmektedir.

Haftalık RSI göstergesi 50 seviyesi civarında yer alıyor, azalan uzun vadeli direnç trend çizgisinin üzerine çıktı. Bu, boğalar için hafif de bir avantaja işaret ediyor. Bir toparlanmanın gerçekleşmesi halinde 8,5 dolar kritik bir seviyeyi temsil edecektir.

Chainlink analiz

Chainlink‘in 4 saatlik RSI göstergesi aşırı satım bölgesinde yükseliş sapması oluşturdu. Bu, genellikle trendin yukarı yönde tersine dönmesine yol açan bir yükseliş sinyali olarak bilinmektedir.

Bu durum en son 10 Haziran ile 20 Haziran arasındaki dönemde (yeşil elips) görülmüş ve ardından güçlü bir toparlanma yaşanmıştır. Tarih tekerrür ederse, LINK fiyatı yatay direnç alanı ve alçalan direnç trend çizgisinin oluşturduğu 7 dolarda direnç seviyesine yükselebilir.

Chainlink fiyat analiz grafiği

Teknik göstergeler Chainlink fiyatının yakın gelecekte toparlanacağını gösteriyor. En yakın hedef 7 dolar ve potansiyel olarak 8,5 dolara doğru daha yüksek.

Teknik göstergeler LINK fiyatının yakın gelecekte toparlanacağını gösteriyor. En yakın hedef 7 dolar ve potansiyel olarak 8,5 dolara doğru yükselme potansiyeli taşıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?