Şubat 3, 2024

Chainlink 22 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaştı Ancak Düşüş Yaşayabilir: İşte Nedeni!


Önde gelen kripto para birimi Chainlink (LINK) geçtiğimiz günlerde 22 ayın en yüksek seviyesine ulaşarak 3 Nisan 2023’ten bu yana ilk kez 18 doları gördü. Bununla birlikte, yaklaşık 341 milyon dolar değerinde 19 milyondan fazla LINK token’ının, dolaşımda olmayan üç arz sözleşmesinden çıkarıldığı ve herkesin dikkatini çektiği gözlemlendi.

Kısa bir süre önce, bir  on-chain analiz firması olan SpotOnChain, X’te bu 19 milyon LINK token’ının piyasaya sürüldüğünü paylaştı. Gönderiye göre, bu 19 milyon LINK token’ından yaklaşık 287 milyon dolar değerindeki 15,95 milyonu dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’e yatırıldı. Yaklaşık 54,3 milyon dolar değerindeki kalan 3,05 milyon LINK token ise Multisig adresine taşındı.

Ancak, Ağustos 2022’den bu yana toplam 106 milyon Chainlink’in kilidi açıldı ve 88,95 milyon LINK ortalama 9,06 dolar fiyattan Binance’e gönderilerek toplamda yaklaşık 805 milyon dolara ulaştı. Halihazırda, 24 kontratta yaklaşık 7,35 milyar dolar değerinde 412,5 milyon LINK tokenı bulunmaktadır.

24 sözleşmedeki 7,35 milyar dolar değerindeki bu önemli LINK token’ları, hala tedavülde olmayabileceklerini vurgulamaktadır. Ayrıca bu sözleşmeler, LINK token’larının belirli kısımlarının normal dolaşımdan kısıtlandığı ve genellikle ekip hak edişi, ortaklıklar veya diğer stratejik tahsisler gibi çeşitli amaçlar için kullanıldığı mekanizmalar olabilir.

Dahası, bahsi geçen bu 24 sözleşmenin kendi kuralları, koşulları ve hatta dolaşıma açılma zaman çizelgeleri olabilir. Bununla birlikte, blok zinciri projelerinde, tıpkı LINK’te olduğu gibi, dolaşımda olmayan token’ları tutmak, yönetmek ve kontrol etmek için birden fazla sözleşmeye sahip olmak yaygındır.

LINK Fiyatı ve Yaklaşan Hareketi

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu önemli token kilitlerinin açılmasına rağmen, LINK son 7 günde %25’in üzerinde yukarı yönlü ivme kazanmayı başararak 22 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Bununla birlikte, SpotOnChain’e göre, LINK, 19 milyondan fazla tokenin kilidinin açılması nedeniyle önümüzdeki günlerde fiyatında hafif bir düşüş yaşayabilir.

Bu önemli token kilidinin açılmasıyla, LINK şu anda 17,7 dolar civarında işlem görüyor ve son 24 saat içinde hafif bir aşağı yönlü ivme yaşadı. LINK’e daha uzun bir süre boyunca bakıldığında, son 7 günde %25’in üzerinde ve son 30 günde %23’ün üzerinde yukarı yönlü ivme kazandı.

Uzman teknik analizine göre, son token kilidinin açılması ve SpotOnChain’den gelen endişeler göz önüne alındığında, LINK’in bir miktar düşüş hareketi yaşaması durumunda, önümüzdeki günlerde LINK’in 14 ila 17 dolar arasında işlem gördüğünü görebiliriz. LINK son 3 aydır bu aralıkta konsolide oluyor ve şu anda zirvede yer alıyor.

Kaynak : Todayq News

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?