Chainalysis: Kripto Sektöründe Kurumsal Faaliyet Artıyor

Bir Chainalysis raporu, ABD’li profesyonel yatırımcıların büyük hacimleri kripto piyasalarına taşıdığını ve Bitcoin’in bu duruma öncülük ettiğini söyledi.

Perşembe günü yayınlanan bir raporda Chainalysis, ABD’deki kurumsal yatırımcıların Avrupalı ​​ve Asyalı meslektaşlarından daha büyük miktarlarda Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini aktardığını söyledi.

Chainalysis, Kuzey Amerika kripto alanındaki temel eğilimleri analiz ederken, profesyonel yatırımcıların diğer kripto para birimleri yerine “orantısız bir şekilde Bitcoin’i tercih etmeye” devam ettiğini keşfetti. Ancak firma, bu eğilimin “daha yeni başladığını” belirtti.

“Aralık 2019’dan bu yana Kuzey Amerika’nın profesyonel [kripto] pazarının artan hakimiyeti, neredeyse tamamen, çoğu kurumsal yatırımcıdan geldiğine inandığımız 1 milyon dolar veya daha fazla kripto para transferinden kaynaklanıyor gibi görünüyor.”

Raporda, son 2 yıldır Kuzey Amerika’da büyüyen bir kurumsal yatırımcı ilgisi olduğuna da yer verildi.

Kuzey Amerika’da 1 milyon dolar ve üzeri Bitcoin işlemleri, 2019 sonlarında %46’dan Mayıs 2020’de %57’ye yükseldi. Bu arada, Kuzey Amerika’daki kripto transferlerinin profesyonel pazar payı aynı dönemde %87’den %92’ye yükseldi.

Ayrıca, kurumlar kripto anlatısına (yatırımlar açısından) ikna olmuş gibi görünse de, düzenleyiciler henüz durumun farkında değil. Ancak, Chainalysis araştırma başkanı Kimberly Grauer, milletvekillerinin daha iyi anladıkça alana daha fazla güveneceklerini belirtti. Grauer şunları da ekledi:

“Kurumsal para, kripto para ekosistemine daha yeni girmeye başladı, bu nedenle piyasa hala nispeten olgunlaşmamış ve parçalanmış durumda.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.