Ocak 16, 2020

CFTC’nin Açıklamasıyla XRP Fiyatı Yükseldi

Kripto para endüstrisi adına 2020 yılı güzel geçiyor diyebiliriz. Özellikle Bitcoin son birkaç gün içinde fiyatını yukarıya çekmeyi başardı. Bunun yanında piyasanın üçüncü en büyük parası olan XRP’de 0.24 fiyatını görmeyi başardı. XRP yaklaşık 1 aydır bu fiyatı görmemişti. Son 1 ayın en yüksek fiyatına ulaşan XRP, Aralık ayı sonlarında 0,19 dolara kadar düşmüştü.

Bu yükselişin arkasında neyin olduğu da oldukça merak edilen bir konu oldu. XRP’deki söz konusu yükselişe ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndan (CFTC) gelen açıklamaların sebep olabileceği düşünülüyor.

CFTC başkanı Heath Tarbert, yaptığı açıklamada jürinin XRP’nin gerçekten bir menkul kıymet olup olmadığı konusunda hala net olmadığını dile getirdi. Tarbert açıklamasında, “Net değil. Takipte kalın.” ifadelerini kullandı. Tarbert, sözlerine “Meselenin bir kısmı SEC (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) ile paylaştığımız yargı yetkimiz. XRP eğer bir menkul kıymetse, onların yetki alanına girer. Ancak emtia ise bizim yetki alanımızdadır.” şeklinde devam etti.

XRP şu an yaklaşık olarak 0.2368 dolardan işlem görüyor. Bu küçük artış XRP yatırımcılarını çok mutlu etmese de bazı analistler bunun henüz başlangıç olduğunu düşünüyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?