Şubat 9, 2023

CEO’dan Altcoin Rallisi Tahmini: Her şey BTC ve ETH’ye Bağlı!

BitMEX’in kurucusu Arthur Hayes, Bitcoin ve Ethereum’a bağlı olarak altcoinler için parabolik bir ralli öngörüyor.

Hayes yeni bir blog yazısında, Bitcoin ve Ethereum yükseliş eğilimini sürdürürse, altcoinlerin agresif bir şekilde artacağı düşüncesinde.

Bitcoin ve Ethereum yükselmeye devam ederse, önümüzdeki birkaç ay içinde kesinlikle çıldıran dikey yükseliş olacak.

Shitcoining’in anahtarı, dalgalar halinde inip çıktıklarını anlamaktır. Önce kripto rezerv varlıkları, yani Bitcoin ve Ethereum ralli yapar. Bu en önemli varlıklardaki ralli sonunda durur ve ardından fiyatlar hafifçe düşer. Aynı zamanda, shitcoin kompleksi agresif bir ralli gerçekleştirir. Ardından shitcoinler yerçekimini yeniden keşfeder ve ilgi tekrar Bitcoin ve Ethereum’a kayar.

Ve bu merdiven basamaklı süreç, tutucu boğa piyasası sona erene kadar devam eder.

Arthur Hayes, Bitcoin’in 2022’deki en düşük seviyesini tahmin edememesine rağmen, şimdi artan piyasa likiditesinin tetikleyeceğine inandığı potansiyel bir sonraki yükseliş için yatırım yaptığını belirtti.

Benzer bir şekilde, portföyümün bir kısmı Bitcoin’in bu son rallisinin erken dönemlerini kaçırdı, ki bu da gelecekteki parasal gevşeme beklentilerinden kaynaklanıyordu. Ancak bu inatçı olmam ve Ters Repo Anlaşmalarından ve ABD Hazinesi Genel Hesabı harcamalarından kaynaklanacak olan rallinin bir sonraki kısmına katılmayı reddetmem gerektiği anlamına gelmiyor.

Bitcoin, 2022’nin en düşük seviyesi olan 15.500 dolardan yaklaşık %50 artışla, 23.135 dolardan işlem görüyor. Ethereum ise bu yazının yazıldığı sırada 1.673 dolardan işlem görürken, 2022’nin en düşük seviyesi olan 995 dolardan bu yana yaklaşık %70 artış kaydetti.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Cryptolix

    Altcoin rallisi 2025 yılına kadar zor. Btc halving den 10 ay sonra bi ralli yaparsa piyasa rahat bi nefes alır. Altcoinlerin yüzde 95 i yok olacak dedi özgür Demirtaş hoca. Ben bunun altına imzamı atarım. Güvenli liman Btc bence

    Cevap Yazın