Ağustos 26, 2023

CEO’dan Altcoin için İddialı Tahmin: “Bir Numaraya Yerleşecek!”


Cardano ekosisteminin arkasındaki şirket Input Output Global’in Kurucu Ortağı ve CEO’su Charles Hoskinson, Rare Evo 2023 kongresinde yaptığı konuşmada cesur bir tahminde bulundu ve dikkatleri üzerine çekti.

İşte bizim mücadelemiz bu ve bu yüzden Cardano’nun muhtemelen dünyanın en büyük kripto para birimi olacağını düşünüyorum. Bence bir kripto para biriminden çok daha fazlası olacak. Bence yeni bir dijital ulusun, yeni bir toplumun bel kemiği olacak – nihayet birbirimize yeniden güvenmeye başlayabileceğimiz, ‘kötü olma’dan ‘kötü olamaz’a geçebileceğimiz bir yer.

Charles Hoskinson, Cardano’nun geleceğine olan güveni birkaç faktöre dayandırıyor. Platformun sürdürülebilirlik, ölçeklenebilirlik ve birlikte çalışabilirliğe odaklanmasının onu Bitcoin ve Ethereum gibi rakiplerinden ayırdığına inanıyor. Ekosistemin uzlaşma ve hesaplama katmanlarını ayıran katmanlı bir yaklaşım kullanan benzersiz mimarisi, daha fazla esneklik ve verimlilik sağlıyor.

Hoskinson’ın altını çizdiği önemli gelişmelerden biri de Cardano ekosistemine akıllı sözleşmeleri getiren Alonzo yükseltmesi. Bu güncelleme, dApps ve DeFi projelerine kapı açarak ekosistemin kullanım alanını ve potansiyel pazar erişimini genişletti.

Hoskinson ayrıca Cardano’nun Afrika’da, özellikle de Etiyopya’da devam eden projelerini öne çıkarıyor. Gelişmekte olan pazarları blockchain teknolojisinin gerçek dünyada etki yaratması için önemli bir fırsat olarak görüyor. Ekosistemin de bu pazarlara odaklanarak, gelişmiş ülkelerde daha az yaygın olan kimlik doğrulama ve tedarik zinciri şeffaflığı gibi sorunları çözmeyi hedeflediği biliniyor.

ABD’nin tarihsel olarak inovasyon ve teknolojik ilerleme için nasıl bir merkez olduğundan bahseden Hoskinson, merkezi olmayan teknoloji alanındaki uzman isimlerin ABD’ye çekilmesinden yana olduğunu dile getirdi.

Ancak CEO’ya göre ABD’nin son dönemdeki politik tutumunun bu tür yetenekleri ülkeye çekmek için pek de iyi olmadığı ve hatta çok kötü olduğuna inanıyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?