CEO Açıkladı: “Bitcoin’de Parabolik Ralli için…”


Son güncellenme : 16.07.2022 - 12:44

Kripto analitik platformu CryptoQuant‘ın CEO’su Ki Young Ju, yaşanabilecek büyük bir olayın Bitcoin (BTC) trendini çok sert bir şekilde etkileyebileceğini düşünüyor.

Twitter hesabında paylaşım yapan Ki Young Ju, Bitcoin‘in bir boğa döngüsü başlatmadan önce 2020’nin ikinci yarısında meydana gelene benzer bir “büyük bir kısa pozisyon sıkışması” beklediğini açıkladı.

Kısa pozisyon sıkıştırması, fiyatta ani bir yükseliş olarak da tanımlanabilecek bir eylemdir. Kısa pozisyon sıkıştırması gerçekleştiğinde, açığa satış yapanların çoğu “kapana kısılır” ve pozisyonlarını kapatmak için hızla çıkış yapmaya çalışır. Açığa satış (short selling) ise alım satım yapanların bir varlığın fiyatındaki düşüşten kâr etmesine imkan tanımaktadır. Kayıp riskini yönetmenin, mevcut birikimleri riskten korumanın ya da piyasada ayı yönlü bir pozisyon almanın yaygın bir yoludur.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Ki Young Ju: “Büyük bir kısa pozisyon sıkıştırması beklediğimi söyleyebilirim. 2020’nin sonlarında birçok kişi Bitcoin’de kısa pozisyonlar vermeye devam etmişti ve parabolik olarak adlandırdığımız boğa koşusu bağlamadan önce 10.000 ile 20.000 dolar arasında tasfiye edilmişti. O dönem, saatlik alış piyasa emirlerinin %10’u açığa satışlardan geliyordu. Bu durum ise şu an yalnızca %1 civarında.”

Bitcoin

CryptoQuant CEO’su ayrıca, kısa pozisyon sıkışmasının Bitcoin fiyatının dibe vurduğunun bir işareti olsa da, BTC’nin yakın zamanda yeni bir boğa döngüsü başlatacağını düşünmüyor.

“Açık olmam gerekirse, parabolik boğa koşusunun başlamak üzere olduğunu söylemiyorum. Sadece dibe yakın olduğumuzu belirttim ve bu kısa pozisyon sıkışması olayı gerçekleşene kadar beklemenin zamanının geldiğini düşünüyorum. Bir sonraki parabolik boğa koşusu için birkaç ay veya yıl beklememiz gerekebilir, bunu asla bilemeyiz.”

Bitcoin, haber hazırlanırken son 24 saatte %1’in biraz üzerinde bir artışla 20.694 dolardan işlem görüyordu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?