Temmuz 2, 2024

CCData’dan Çarpıcı Bitcoin Raporu: 2024 Fiyatı Nereye Ulaşacak?


Son güncellenme : 02.07.2024 - 20:22

CCData adında dijital varlık veri sağlayıcısının yakın tarihli bir raporuna göre, Bitcoin (BTC) fiyatı 2024’te yeni bir tüm zamanların zirvesine ulaşabilir.

Raporda, önceki döngülerde parabolik bir yükselişin ve kısa bir süre boyunca aşırı fiyat artışının yaşandığı, ancak bu döngüde henüz böyle bir artışın gerçekleşmediğinin altı çizildi. CCData’nın raporuna göre, mevcut boğa piyasası 2025’e kadar uzama potansiyeli barındırıyor.

Bitcoin’in fiyat performansıyla dört yıllık blok ödülü azaltma olayları arasındaki bağlantı konusunda pek çok spekülasyon yapıldı. Bu döngü, Bitcoin’in önceki zirvesini geçip Nisan’daki yarılanma olayından önce 73.737 dolar olan mevcut tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasıyla alışılmadık bir hal aldı. 2024 başlarında birkaç spot BTC borsa yatırım fonunun (ETF) piyasaya sürülmesi, yatırım alanında büyük bir heyecan yaratarak birçok rekorun kırılmasına neden oldu.

Şu anda, birçok analist Bitcoin’in bu yıl yeni bir zirveye ulaşıp ulaşamayacağı konusunda tahminlerde bulunuyor. Kıdemli emtia trader’ı Peter Brandt, BTC’nin “üstel bozulma” yaşamadan önce zirveye ulaştığını tahmin etme olasılığının %25 olduğunu belirtti. Ancak şu anki genel düşünce, BTC’nin bu yıl veya 2025’te altı haneli bir değere ulaşabileceği yönünde.

Önceki döngüde, Bitcoin’in 2020 yarılanmasından sonra yaklaşık 69.000 dolarlık zirveye ulaşması 547 gün sürdü ve ardından sert bir ayı piyasasına girdi.

CCData’ya göre, şu anki sıkıcı yatay fiyat hareketi yalnızca geçici ve lider kripto para birimi Mart zirvesini aşma olasılığına sahip.

Kaynak : U.Today

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?