Carrefour Ve Nestlé’den Blockchain İş Birliği!

Müşterilerin bugünlerde en çok önem verdiği konular arasında gıda güvenliği konusu var. Bir çok tüketici, tükettikleri ürünler hakkında daha fazla bilgi almak istiyor. Bunun içinde ürünün doğuşundan, raflara gelinceye kadarki süreci ayrıntıları ile bilmek istiyor. Özellikle de bebek maması gibi, daha hassas ürünleri…

Nestlé, dünyanın önde gelen süpermarket zinciri Carrefour ile işbirliğine giderek, bebek maması ürünlerini blockchain teknolojisi ile izleyecek. Bu iş birliği ile beraber Carrefour’un 5600 mağazasında Nestlé’nin bebek maması ürünlerinin tedarik zinciri izlenebilecek. Bu sayede müşterilere, süreç ile alakalı şeffaf bir rapor sunulabilecek.

Blockchain teknolojisinin hayatımıza getirdiği en büyük avantajlardan biri de, saydamlık. Şimdilerde bir çok şirket bu kavramı geliştirmek için blockchain teknolojisine yöneliyor. Hatta buna devler de dahil.

Dünyamızda gıda güvenliği konusu giderek önem kazanıyor ve blockchain teknolojisi de bu konuda işletmelere büyük imkanlar veriyor. Konunun, tüketiciler için giderek önem kazanması, Nestlé ve Carrefour’u bir araya getirdi. Nestlé ve Carrefour bebek mamalarında ürün izlenebilirliğini sağlayabilmek için, IBM’in Trust platformunu kullanacak. Bu platform sayesinde, bebek maması başta olmak üzere, çoğu kritik gıda, müşteriler tarafından, saydam bir şekilde izlenebilecek.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.