Eylül 17, 2023

Glassnode Kurucularından Çarpıcı Detay: “Bitcoin Beklenmedik Ralliye Hazır!”


Glassnode, Bitcoin fiyatının geçtiğimiz hafta beklenenden daha yüksek gelen enflasyon verilerine rağmen yukarı yönlü büyük bir hareket için hazırlandığı görüşünde.

Glassnode kurucuları Jan Happel ve Yann Allemann’a göre, BTC destek olarak 26.000 dolar seviyesini geri almayı başardı. Bu da BTC’nin Risk Sinyali düşüşe geçmiş olduğu anlamına geliyor gibi görünüyor.

BTC’nin Risk Sinyali, Glassnode’un Bitcoin için büyük bir fiyat düşüşü risk seviyesini ölçen bir metriktir.

ABD Tüketici Fiyat Endeksinin (TÜFE) %0,6 oranında artmasının BTC fiyatını hareketlendirmesi bekleniyordu ve öyle de oldu. Desteğini 26.000 doların üzerine çıkaran BTC, şimdi 27.000 doları da aşarak birkaç haftalık bir aralıktan çıkma potansiyeline sahip gibi görünüyor.

Risk Sinyali’nin 60’lı seviyelere gerilemesi bu tutum değişikliğine işaret ediyor. Kâr rezervasyon baskısı 27.400 dolar ve 28.200 dolar civarında belirebilir, ancak bu tırmanış 30.000 dolardaki psikolojik bariyeri aşmadan önce bir adım olarak görülüyor.

Bitcoin yorum

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere geçtiğimiz hafta ABD Çalışma İstatistikleri Bürosu, TÜFE’nin Temmuz ayında %0,2’den Ağustos ayında %0,6’ya yükseldiğini açıkladı ve verilerin açıklanması kripto ve hisse senetlerinde bir artışla aynı zamana denk geldi.

Negentropic takma adı kullanan Glassnode kurucuları, Bitcoin için çok daha yüksek fiyatlara uzun vadeli bir ralli öngörüyor.

Analistler, Bitcoin’nin büyük bir yükselen kanaldan sıçradığını ve “açgözlülük, öfori ve FOMO’nun (kaçırma korkusu)” meydana gelebileceği 150.000 dolar  yakınındaki kanalın üst ucuna yükselmeye başlayacağını öne süren bir grafik paylaşıyor.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?