Şubat 12, 2024

Cardano’yu Neler Bekliyor: Ralli mi Gelecek Mi, Yoksa Düşüş Kaçınılmaz mı?

Popüler altcoin ADA’nın fiyatı, 0,5625 dolarlık direnç seviyesini aşma mücadelesini sürdürüyor. Bununla birlikte bu seviye güçlü bir likidasyon noktasına işaret ediyor. Ayrıca, Cardano fiyatı son 24 saat içinde %5’in üzerinde değer kaybederek kripto alanında bir düşüş etkisi olduğunu gösterdi.

ADA coin fiyatı yaklaşık bir hafta boyunca 0,5208 dolar ile 0,5426 dolar arasında kapalı bir aralıkta işlem gördü. Ardından piyasadaki dalgalanma artarak ADA fiyatının yaklaşık %10,5 değerinde bir düzeltme kaydetmesine neden oldu. Bundan sonra fiyat bir süre yatay seyrederek piyasada nötr bir eğilim olduğunu gösterdi.

cardano fiyat analizi

Boğalar, direnç seviyelerini kırmak için sürekli mücadele etti. Ancak ayılar boğaları alt etti ve fiyat önümüzdeki iki gün içinde %12’nin üzerinde bir düzeltme daha kaydetti. ADA fiyatı daha sonra bir süre 0,4577 dolar ile 0,4756 dolar arasında kapalı bir aralıkta işlem gördü. Ardından boğalar ivme kazandı ve bir fiyat kırılması gösterdi.

Bundan sonra, ADA coin fiyatı yaklaşık iki hafta boyunca 0,4756 dolar ile 0,5208 dolar arasında konsolide bir aralıkta işlem gördü ve bu altcoin için zayıf bir fiyat hareketini vurguladı. En düşük seviyesi olan 0,4756 doları test ettikten sonra, boğalar ivme kazandı ve portföyüne yaklaşık %12 ekledi.

Boğalar, önemli direnç seviyesi olan 0,5456 doları başarıyla aşmadan önce birden fazla ret kaydetti. Ancak, fiyat 0,5625 dolar seviyesinde kısıtlamayla karşılaştığı için ralli kısa sürdü. O zamandan beri, fiyat düşüş etkisi altında işlem görüyor.

ADA 1 Dolara Ulaşacak mı?

Göreceli Güç Endeksi (RSI) grafikte bir düşüş kaydederek daha güçlü bir satış-aşırı alım baskısına işaret ediyor. Dahası, ortalamalar düşüş eğrisi göstererek kripto piyasasındaki ayı gücünü vurguluyor.

Boğalar yeniden ivme kazanırsa, ADA fiyatı yakında 0,5456 dolar direnç seviyesini test edecek. Ayrıca, piyasa fiyatı bu seviyede tutarsa, önümüzdeki haftalarda 0,5625 dolarlık üst direnç seviyesini test etmeye hazırlanacak.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere olumsuz olarak, ayılar boğaları alt etmeye devam ederse, Cardano fiyatı 0,5208 dolar destek seviyesini test etmek için düşecektir. Dahası, ayılar piyasaya hakim olursa, düşüşe geçecek ve önümüzdeki dönemde 0,4966 dolarlık düşük destek seviyesini test etmeye hazırlanacak.

Kaynak : CoinPedia
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?