Ocak 19, 2022

Cardano’nun Yükselişi Devam Edecek Mi? Ünlü Analist ADA’nın Geleceğini Değelendirdi!

Kripto analisti Benjamin Cowen, bir dizi faktörün Cardano‘nun (ADA) şu anda bir boğa koşusunu başlatmasını engelleyebileceğini söylüyor.

Yeni bir YouTube videosunda Cowen, 692.000 abonesine, ADA’nın fiyatının daha da yükselmesini engelleyebilecek “bir numaralı” sınırlayıcı faktörün Bitcoin (BTC) olduğunu söylüyor.

Analist, BTC’nin piyasanın sağlığını kontrol altında tuttuğunu ve Bitcoin fiyatları düşüş eğiliminde olduğu sürece ADA’nın bu eğilime tamamen karşı gelmesinin zor olacağını açıklıyor.

ADA’nın fiyatı, geçtiğimiz hafta 1,19 dolarlık düşük bir seviyeden Salı günü bir noktada 1,61 dolara kadar yükseldi ve ardından kazançlarının bir kısmını kaybeden altcoin 1,43 dolara geriledi.

Cowen’a göre, ADA’nın “boğa piyasası destek bandının” 1,64 ila 1,81 dolar arasında değişiyor. Boğa piyasası destek bandı, 20 haftalık basit hareketli ortalama (SMA) ve 21 haftalık üstel hareketli ortalamanın (EMA) birleşiminden oluşan teknik bir göstergedir. Analist konuyla ilgili aşağıdaki yorumda bulunuyor:

“Bu seviyeyi [1,81 dolar] kısa vadeli bir direnç olarak düşünebilirsiniz.”

Akıllı sözleşmeler platformu Cardano, 2022 için bir dizi proje üzerinde çalışıyor. Input Output Hong Kong (IOHK) geçtiğimiz günlerde, ana zincire bağlı ayrı blok zincirler olan ve aralarında varlık transferlerine izin veren yan zincirlerin kullanımı da dahil olmak üzere ağı bu yıl ölçeklendireceklerine dair planlarını duyurdu.

IOHK CEO’su Charles Hoskinson kısa süre önce, bu yıl tamamlanacağını iddia ettiği ve Cardano’nun diğer önde gelen akıllı sözleşme platformlarının teknik unsurlarıyla eşit düzeye gelmesine olanak tanıyan bir dizi gelişmeyi özetledi.

Cowen ise yatırımcıları, planlanan bu yükseltmelerin ne kadar başarılı olduğunu takip etmeleri konusunda uyarıyor.

“Her şey sorunsuz mu gidiyor? İnsanlara kısa vadede beklentilerini kontrol altında tutmalarını tavsiye ederim.

Her şeyde olduğu gibi, bir şey piyasaya çıkarken, yol boyunca tümsekler olması normaldir.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.