Cardano’nun Büyük Başarısı: Yardım Odaklı Havuzlar

  • 500 milyon dolar değerinde Cardano (ADA), hayır kurumlarına devredildi

İsviçre merkezli bir kuruluş olan Cardano, yardım odaklı hisse havuzlarına devredilen ADA miktarının 500 milyon doları aştığını açıkladı. Cardano temsilcileri: “Bu durum tüm blokchain alanındaki en geniş kolektif bağış topluluklarından birini temsil ettiğimiz anlamına geliyor. Bu da ekosistemimizdeki herkesin gurur duyması gereken bir başarıdır.”

Misyon odaklı havuzlar, blok kazançlarının %1’ini yardım amacıyla hayır kurumlarına bağışlıyor. Bu kurumlardan en büyüğü hali hazırda 12.3 milyon ADA tokeni (14.6 milyon dolar) topladı. Bu şekilde yetkililer bir taşla iki kuş vurmuş oluyor: Hem hayır kurumlarına bağışta bulunuyorlar hem de kişisel faydalar sağlıyorlar.

10.000’den fazla Cardano kullanıcısı şimdiden bu tür katkılarda bulundu. ADA’nın bağış sistemindeki alıcılarının listesi, daha fazla şeffaflık içeren bir yardım süreci olması için, hisse havuzu operatörleri tarafından belirlenmektedir. Bu alıcılar arasında çevre bilinci, hayvan refahı ve diğer birçok konuyla ilgili çalışmalar yürüten The Water Project ve SolarAid gibi kuruluşlar da vardır.

Gelecek Planları

Cardano gelecekte, üçüncü parti ödeme sağlayıcılarının yardımıyla, hayır kurumlarının ADA bağışlarını doğrudan kabul etmelerini mümkün kılmayı planlıyor. Ayrıca, temsilciler için bir denetim aracı sunarak, hisse havuzu operatörlerinin sorumluluk almasını sağlayacaklar.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.