Cardano’nun Büyük Başarısı: Yardım Odaklı Havuzlar

0
  • 500 milyon dolar değerinde Cardano (ADA), hayır kurumlarına devredildi

İsviçre merkezli bir kuruluş olan Cardano, yardım odaklı hisse havuzlarına devredilen ADA miktarının 500 milyon doları aştığını açıkladı. Cardano temsilcileri: “Bu durum tüm blokchain alanındaki en geniş kolektif bağış topluluklarından birini temsil ettiğimiz anlamına geliyor. Bu da ekosistemimizdeki herkesin gurur duyması gereken bir başarıdır.”

Misyon odaklı havuzlar, blok kazançlarının %1’ini yardım amacıyla hayır kurumlarına bağışlıyor. Bu kurumlardan en büyüğü hali hazırda 12.3 milyon ADA tokeni (14.6 milyon dolar) topladı. Bu şekilde yetkililer bir taşla iki kuş vurmuş oluyor: Hem hayır kurumlarına bağışta bulunuyorlar hem de kişisel faydalar sağlıyorlar.

10.000’den fazla Cardano kullanıcısı şimdiden bu tür katkılarda bulundu. ADA’nın bağış sistemindeki alıcılarının listesi, daha fazla şeffaflık içeren bir yardım süreci olması için, hisse havuzu operatörleri tarafından belirlenmektedir. Bu alıcılar arasında çevre bilinci, hayvan refahı ve diğer birçok konuyla ilgili çalışmalar yürüten The Water Project ve SolarAid gibi kuruluşlar da vardır.

Gelecek Planları

Cardano gelecekte, üçüncü parti ödeme sağlayıcılarının yardımıyla, hayır kurumlarının ADA bağışlarını doğrudan kabul etmelerini mümkün kılmayı planlıyor. Ayrıca, temsilciler için bir denetim aracı sunarak, hisse havuzu operatörlerinin sorumluluk almasını sağlayacaklar.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın