Cardano’nun 29 Temmuz’da Çıkacak Yeni Protokolü “Shelley” İçin Geri Sayım Başladı!

0
307

Cardano kurucusu Charles Hoskinson’a göre 29 Temmuz’da Cardano, ciddi bir yükselişe geçecek. Cardano (ADA), tamamen merkezsiz olma yolunda geliştirdikleri “Shelley” için geri sayımı başlattı. Geçtiğimiz gün Cardano resmi YouTube kanalında yayınlanan videoda Hoskinson şunları söyledi:

 “Lansman öncesi bir kontrol listesi yaptık ve şimdi ikincisine geri dönüyoruz. Hiçbir Sorun çıkmazsa, güncelleme onaylanacak ve Shelley 29 Temmuz’da gecikme veya kesinti olmadan gerçekleşecek.”

Shelley için, Blockchain teknolojisinde de büyük bir yenilik ve yükseliş sağlayacağını videoda açıklayan Hoskinson bu konuda:

“Bu, ileriye doğru büyük bir sıçrama çünkü proje tarihindeki diğer tüm güncellemelerin aksine, artık statik ve federal bir sistemden dinamik ve merkezi olmayan bir sisteme geçiyoruz”

Hoskinson ayrıca Cardano için Bitcoin ile karşılaştırıldığında en iyi kripto olduğunu söyledi.

Shelley ve Hoskinson

Ethereum’un ilk geliştiricilerinden olan Hoskinson, Ethereum’dan ayrıldıktan sonra Cardano’nun yaratıcısı olan Input Output Hong Kong (IOHK) da yetkilendirildi. Geçtiğimiz yıl sonunda test ağını başlatan Cardano, kullanıcılarının ödüller kazanmasına da imkan verdi. Bununla beraber 9 Haziran’da Shelley Test Ağı kullanıcılara sunuldu ve geri dönüşler takip edildi.

Her şeye rağmen Cardano, şu anlık ufak artışlarda seyrediyor. Bitcoin’in 10 bin dolar bandını aşması ve Ethereum’un son zamanlardaki artışlarına karşılık ADA, hala ciddi bir yükseliş gösteremiyor.

Haberi yazıldığı şu dakikalarda CoinMarketCap üzerinde $0,135307 seviyelerinden alıcı buluyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın