Mart 14, 2024

Cardano’dan Önemli Başarı: Bu Metrikler Fırladı, İşte Fiyatın Bu Gelişmeye Tepkisi!

Kripto piyasasındaki büyük hareketlilik sırasında Cardano (ADA) ağı, önemli bir kilometre taşına ulaştı. Cardano tabanlı Merkezi Olmayan Borsa (DEX) Danogo’nun verilerine göre, ağdaki aktif cüzdan sayısı son 30 günde 600.000’i aştı. Bu, Mart ayının başındaki rakama kıyasla 533.000’lik önemli bir artışı temsil ediyor ve kullanıcı kabulündeki artışı vurguluyor.

Bu büyüme süreci düzgün bir seyir izlemedi. Ancak, aktif cüzdan sayısının 25 Eylül 2023’te 297.268’e düştüğü dönüm noktasından net bir dönüş işareti olarak dikkat çekiyor. Aktif kullanıcı sayısındaki bu önemli artış, Cardano’nun yetenekleri ve potansiyeline olan ilginin arttığını gösteriyor.

Aktif Cüzdanlar ve dApp Kullanımı

Danogo’nun sağladığı veriler, Cardano ağındaki kullanıcı davranışlarına dair daha derin bir içgörü sunuyor. Geçtiğimiz hafta boyunca, platform 212.000’in üzerinde aktif adres gözlemledi ve günlük aktif adresler 12 Mart’ta 44.100’e ulaştı.

Özellikle, veriler, Cardano blok zinciri üzerine inşa edilen Merkezi Olmayan Uygulamalar (dApp’ler) ile olan etkileşimi de incelemekte. Indigo Protocol, şu anda Cardano’daki lider dApp konumunu elinde tutuyor ve bir DeFi protokolüne yatırılan toplam kripto para birimi değerini temsil eden toplam kilitli değer (TVL) açısından önemli bir rol oynamaktadır.

TVL değeri 167 milyon dolar olan Indigo Protocol, önemli bir finansal etkinlik sergilemektedir. Ancak, TVL’deki hakimiyetine rağmen, Minswap, aktif cüzdanlar açısından Indigo Protocol’ü geride bırakmaktadır.

Özellikle, Minswap, son 30 gün için 30.677 aktif cüzdana sahipken, Indigo Protocol’ün 1.794’ü bulunmaktadır. Bu veriler, Indigo Protocol’ün önemli miktarda yatırım çekmesine rağmen, Minswap’in daha büyük ve daha aktif bir kullanıcı tabanına sahip olduğunu göstermektedir.

Ocak ayında Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, 2024 yılında Cardano için önemli bir büyüme öngörmüştü. Aktif Cardano adreslerindeki artış, ADA için etkileyici bir büyüme dönemine işaret ediyor. Kullanıcı aktivitesindeki bu artış, ADA’nın 0,8 dolarlık direnç seviyesini aşma girişimiyle birlikte gerçekleşti ve ağ aktivitesi ile token fiyatı arasında olası bir korelasyon olduğunu gösterdi.

ADA şu anda son 24 saatte %1,58’lik bir artışla 0,7489 dolardan işlem görüyor. Birçok kişi 0,8 dolar direnç seviyesine odaklanırken, bir analist ADA’nın 10 dolara doğru ilerleyebileceğine inanıyor.

Cardano’nun geliştirme ekibi aynı zamanda aktif olarak stratejik ortaklıklar kurmaya ve yeni ürün ve hizmetler sunmaya devam ediyor. Bu girişimler, ağın ivmesini sürdürmeyi, benimsenme oranını artırmayı ve fiyatını yükseltmeyi amaçlıyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?