Cardano (ADA) İçin Yeni Bir Sayfa Açılıyor! DeFi Cardano’ya mı Geliyor?

0

Geçen hafta kritik bir ana ağ yükseltmesini tamamlayan blockchain ağı Cardano (ADA), kendi merkezi olmayan finans (DeFi) platformunu başlatmaya hazırlandığını duyurdu.

ADA’nın Alonzo hard fork’unun yakın zamanda piyasaya sürülmesi, blockchain’e akıllı sözleşme işlevselliği getirdi ve Cardano geliştiricilerinin ağda ilk kez DeFi platformları, merkezi olmayan uygulamalar (DApp’ler) ve non-fungible token’lar (NFT’ler) başlatabilmesine olanak tanıdı.

Cardano’nun kâr amaçlı iş kolu olan EMURGO’nun CEO’sunun yaptığı açıklamaya göre şirket, finansal açıdan dezavantajlı kişilerin hayatlarını iyileştirmeyi amaçlayan yeni bir girişim ve EMURGO tarafından desteklenen Cardano tabanlı bir DeFi altyapı merkezi olan Astarter’ı başlatmak için Shenzhen merkezli teknoloji firması Blockchain 4A ile işbirliği yapıyor. 

“DeFi, mevcut finansal sistem tarafından yetersiz hizmet alan birçok kişiye daha erişilebilir finansal hizmetler sağlama potansiyeline sahip olduğu için, geçtiğimiz yıl çok hızlı bir şekilde ivme kazandı.

Daha geniş bir hizmet yelpazesi, özellikle geleneksel finansal hizmetlerden yoksun alanlarda, finansal katılımı ve sosyal uyumu teşvik eder.

Cardano’nun araştırma odaklı blockchain’ini bir platform olarak kullanan Astarter, herkesin kullanabileceği kritik ve merkezi olmayan finansal altyapıyı oluşturma yolunda atılan ilk adım olacak.”

Asarter, ilk merkezi olmayan borsa teklifini (IDO) yıl sonuna kadar piyasaya sürmeyi ve ardından merkezi olmayan borçlanma ve lending entegrasyonunu başlatmayı planlıyor.

Cardano (ADA) CoinGecko verilerine göre, yazım sırasında, son yedi günün en yüksek seviyesi olan 2.76 dolardan yaklaşık yüzde 15 düşüşle 2.35 dolardan işlem görüyor.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın