Aralık 8, 2023

Cardano, Yedi Yılın En İyi Aralık Ayına Damgasını Vurdu: Daha Fazla Yükseliş Mümkün Mü?

Cardano (ADA), şaşırtıcı bir şekilde, fiyat performansında olağanüstü bir artış yaşadı. ADA kuruluşundan bu yana geçen yedi yıl içinde en iyi Aralık ayına imza atmış görünüyor. Aralık 2023’ün ilk sekiz günü içerisinde ADA %39’luk etkileyici bir yükseliş kaydederek 0,53 dolarlık en yüksek değere ulaştı.

Bu artış, ADA’yı Eylül 2022’den bu yana en yüksek değerine yerleştiriyor. Ancak fark, bu kez token’ın fiyat tablosunda önemli bir yeşil mumla gösterilen önemli bir yükseliş yörüngesiyle rekorlar kırması gerçeğinde yatıyor.

Cardano yedi yılın zirvesinde

CryptoRank’in infografiği tarafından sağlanan geçmiş fiyat verileri incelendiğinde, Cardano’nun en son 2017 yılında bu kadar dikkat çekici bir Aralık performansı sergilediği ve ADA’nın ayı %517,1 gibi şaşırtıcı bir kazançla kapattığı görülüyor. Böyle bir başarı, mevcut kripto piyasası ortamında, özellikle de Cardano gibi köklü bir varlık için neredeyse hayal edilemez görünüyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere ADA mevcut fiyat ivmesini Aralık ayı boyunca sürdürebilirse, 2023’ün dördüncü çeyreğini %105,4’lük kayda değer bir kazançla tamamlamaya hazırlanıyor. Bu sadece Cardano meraklıları için bir kutlama notu olmakla kalmayacak. Aynı zamanda %558,7’lik bir kazanca eşdeğer olağanüstü bir üç aylık fiyat performansı elde ettiği 2021’in ilk çeyreğinden bu yana ADA için en başarılı çeyreği işaret edebilir.

Kripto para birimi

Kuşkusuz ADA, kripto piyasasındaki en büyüleyici varlıklardan biri haline geldi ve yatırımcıların mevcut yükseliş eğiliminin devam edip etmeyeceğini ya da kendilerini şaşırtıcı bir hayal kırıklığının bekleyip beklemediğini merakla beklemeleriyle dikkat çekiyor.

Altcoin için devam eden yeşil mum festivali, onu başlıca kripto para birimleri arasında göze çarpan bir oyuncu olarak konumlandırdı ve önümüzdeki haftalarda neler olacağına dair bir beklenti havası yarattı.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?