Cardano Yatırımcılarının İzlemesi Gereken Kritik Seviyeler Belli Oldu!


Cardano fiyatı, makroekonomik göstergeler ve kripto para piyasasındaki genel olumsuz hissiyat nedeniyle 0,43 dolar seviyesine geriledi. Bu bağlamda ADA traderlarının bu hafta izlemesi gereken önemli destek ve direnç seviyeleri de belirmeye başladı.

ADA, 14 Nisan’dan bu yana 0,43 ila 0,50 dolar aralığında işlem görüyor ve bu aralıktan birkaç kez sapma gösterse de, kalıcı bir kırılım gerçekleştiremedi. Bu nedenle, 0,43 ve 0,50 dolar seviyeleri izlenmesi gereken en önemli destek ve direnç noktaları olarak kalıyor. Bu seviyelerden herhangi birinde bir kırılım ve artan hacimle doğrulama, daha agresif bir hareketin habercisi olabilir.

Ancak, daha önce destek olarak çalışan 0,57 dolar seviyesi de önemli bir direnç noktası olarak dikkat çekiyor. Bu yazının yazıldığı sırada, Cardano 0,44 dolar seviyesinde işlem görüyor ve 30 günlük üstel hareketli ortalamanın (30-EMA) 0,46 dolar altında seyrediyor.

IntoTheBlock’un 9 Haziran’da aldığı on-chain verilere göre, Cardano’nun diğer önemli destek ve direnç seviyeleri de belirlenmiş durumda. “Fiyat Çevresinde Kar/Zarar Durumundaki Adresler” metriği, mevcut fiyatların üzerindeki güçlü direnç seviyelerini gösteriyor. En büyük hacim 0,453 ila 0,464 dolar seviyeleri arasında olup, ortalama 0,458 dolarda bulunuyor. Bu fiyatlardan 3,21 milyar ADA satın alan 162.420 adres şu anda zararda ve bu direnç seviyesi, günlük grafikteki 30-EMA olan 0,46 dolar ile örtüşüyor.

Öte yandan, düşüş yönünde kayda değer bir hacim olmaması, ADA’nın aralığın alt sınırında zayıf bir destek olduğunu gösteriyor. Buna rağmen, 134.180 adres, 0,373 ile 0,388 dolar arasında, ortalama 0,38 dolardan 1,59 milyar ADA satın aldı. Bu, Cardano zayıf momentumla kalır ve aralıktan aşağı yönlü kırılım yaparsa en olası destek seviyesini temsil ediyor.

Sonuç olarak, Cardano’nun izlenmesi gereken kilit destek ve direnç seviyeleri 0,38, 0,43, 0,46, 0,50 ve 0,57 dolar olarak belirlenmiş durumda. Direnç seviyeleri, destek seviyelerinden daha güçlü olup, aşağı yönlü bir kırılım olasılığını işaret ediyor. Ancak, kripto paraların son derece volatil olduğu gerçeğini her zaman hatırlamalısınız.

Kaynak : Finbold

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?