Mart 19, 2022

Cardano Yatırımcılarını Umutlandıran Oluşum: ADA Düşüş Trendinden Kurtulmaya Hazır Mı?

Cardano fiyatı, aylarca süren düşüş trendinden sonra toparlanma belirtileri gösteriyor. Dört saatlik grafik, ADA’nın düşüş trendinin tersine döndüğünü gösteren bir dip dönüş modeli oluşturduğunu gösteriyor. Bu nedenle, yatırımcıların bu oluşumun nasıl sonuçlandığına çok dikkat etmeleri gerekiyor.

ADA sahiplerinin takip etmeleri gereken seviyeler

Cardano fiyatı, dört saatlik grafikte “Adam and Eve” modeli oluşturdu ve bu sayede trendin tersine dönebileceğini ima etti. Bu teknik oluşum her ikisi de yatay direnç bariyeri altında sıkışmış keskin bir vadi (V harfi gibi görünen) ve ardından yuvarlatılmış bir dip içerir. Bu kalıpları tespit etmek görsel olarak kolay olsa da, başarılı ticaret için bir onay gereklidir. Model çoğu zaman “çift dip” ve “çift tepe”, “çoklu tepe” ve “çoklu dip” oluşturmaya devam edebilir.

Kaynak: ambcrypto

ADA için vadi (Adam olarak gösterilen kısım), %10’luk düşüşün bir sonucuydu. Bu düşüşten kaynaklanan toparlanma, yuvarlak bir dip (Eve olarak gösterilen kısım) oluşumuna yol açan bir satış baskısı ile de karşılandı. ADA, 0.858 dolar civarında satış baskısı ile karşı karşıya kaldı ve bunu üç kez geçemedi, bu da onu hayati bir direnç seviyesi haline getirdi.

Söz konusu teknik oluşum, en yüksek zirve ve en düşük seviye arasındaki mesafenin 0.858 dolardaki kırılma noktasına eklenmesiyle belirlenen %10’luk bir yükseliş öngörüyor. Bu da, 0.938 dolarlık bir hedef ortaya koyuyor.

Teorik olarak bu hedef mantıklı olsa da, yatırımcıların alıcıların yerel bir tepe oluşturacağı daha uygun bir yer bulmak için bu seviyenin ötesine bakmaları gerekiyor. 0.977 dolar, Cardano fiyatı 21 Şubat’tan bu yana bu bariyerin etrafında birden fazla yerel zirve oluşturduğundan, böyle bir seviye. Bu nedenle, piyasa yapıcıların, 0.977 doların üzerinde kalan likiditeyi devam ettirmesi için ADA’yı 0.938 doların ötesine taşıması muhtemeldir. Sonrasında, yatırımcılar Cardano fiyatının 1 dolarlık psikolojik seviyeyi yeniden test etmesini bekleyebilirler.

Kaynak: Santiment

Bunların yanında ADA için bu yükseliş görünümü destekleyen bir diğer gösterge de 180 günlük Market Value to Realized Value (MVRV) modelidir. Bu gösterge, altı ay boyunca ADA token’ı satın alan yatırımcıların ortalama kar/zararını değerlendirmek için kullanılır.

%10’un altındaki negatif bir değer, kısa vadeli sahiplerin zararda olduğunu ve tipik olarak uzun vadeli sahiplerin biriktirme eğiliminde olduğunu gösterir. Bu nedenle, -%10’un altındaki bir değere genellikle “fırsat alanı” denir. ADA için 180 günlük MVRV, aşırı satım piyasa durumunu gösteren -%34 civarında seyrediyor. Ek olarak, bu seviye en son Eylül 2020’de görüldü ve Cardano fiyatı için bir yıldan kısa sürede toplam %4.147 kazanç sağlayan bir boğa koşusunun başlangıcı oldu.

Son olarak belirtmekte fayda var, ADA fiyatı 0.825 doların üzerinde tutunamazsa, daha düşük bir dip oluşturacak ve yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : AMBCrypto


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.