Mart 18, 2024

Cardano ve World Mobile İlişkisi: Topluluktaki Huzursuzluk Artıyor!


Charles Hoskinson, Cardano topluluğundaki artan FUD’un kaynağını araştırırken, “Bu hafta sonu FUD yağıyor ve kaynağından emin değilim. Sanırım herkes projenin potansiyeline ve yol haritasına olan inancını kaybetti ve bu yüzden bize bu FUD dalgasını yolluyorlar” şeklindeki ifadeleriyle dikkat çekti.

Tartışmanın merkezinde, Cardano’nun hedefleri ile World Mobile’ın yol haritasının kesiştiği noktalar bulunuyor. Bu noktalar özellikle kimlik, ortak zincirler ve EUTXO gibi benzersiz programlama modellerini içeriyor. Charles Hoskinson, bu konuda yaşanan yanlış anlamalara da açıklık getirerek, projenin güvenli altyapısından yararlanırken benzersiz protokoller geliştirme esnekliği sunduğunu vurguladı.

ADA kurucusu, üçüncü nesil blok zincirlerinin temel taşı olarak çapraz zincir işlemlerinin önemini vurgulayarak, Cardano’nun ağ değerini artırmada bu işlemlerin kritik rolünü belirtti.

Ayrıca, Cardano’nun bağlantısız olanları birbirine bağlama ve adil kurallara sahip merkezi olmayan ağlar oluşturma taahhüdünü yineleyen Hoskinson, “Herkesin adil kurallara sahip merkezi olmayan bir ağ ile birbirine bağlanması gerekmektedir” dedi.

Hoskinson, IOG ve World Mobile arasındaki işbirliğinin devam edeceğini ve Cardano’nun projeye katılımının devam edeceğini belirterek, ortak zincirlerin Cardano ekosisteminin ayrılmaz bir parçası olduğunu teyit etti.

Son olarak, Hoskinson, hiper-karmaşık projelerin kendi ihtiyaçlarına göre uyarlanmış benzersiz protokoller geliştirme özgürlüğünün önemini vurguladı. Bu, mutabakat mekanizmaları, defter kuralları, ağ tasarımı ve işlem semantiğindeki varyasyonları içerir.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?