Cardano Projesi 5. Yılını Kutluyor

0
373

Cardano, çevredeki yenilikçi blockchain ve kripto projelerinden biridir ve yıllardır sektörde bulunmaktadır. Cardano, pazardaki en iyi kripto paralardan biridir ve şu anda 12. sırada bulunan bir kripto para olan ADA’nın yaratıcısıdır. Toplamda 1 milyar Dolar’lık iyi bir piyasa değeri, 88.8 milyon Dolar’lık bir ticaret hacmi ve 25.9 milyarın biraz üzerinde mevcut bir dolaşım arzına sahip.

Cardano 11 Mart 2015’te ortaya çıktı. Yani 11 Mart 2020’de Cardano, kripto para ve Blockchain endüstrisindeki 5. yılını kutluyor. Cardano’nun kendi CEO’su ve kurucusu Charles Hoskinson, büyük günü Twitter’dan duyurdu.

Platformu daha da ileriye taşımak için Cardano, hem özel sektörde hem de kamu sektöründe çeşitli potansiyel ortaklar ve müşterilerle iyi bir ilişki kurmaya kaynak ayırdı. Örneğin, şirket gelecek geliştiricilerin Cardano platformunu tanımasına yardımcı olmak için projeler başlattı.

Cardano’nun Geleceği

Cardano, eğitim sektörü ve sağlık sektörü de dahil olmak üzere çeşitli kamu sektörlerini modernize etmek için ultra modern çözümler geliştirmeye çalışıyor. Bu şekilde, kripto iyi bir ortak ağı oluşturmayı ve muhtemelen hem Blockchain tabanlı çözümleri hem de kripto ADA için yeni kullanım örnekleri geliştirmeyi hedefliyor.

Ancak, şirketin çok beklenen Shelley yükseltmesini beklendiği gibi sunmaması nedeniyle Cardano topluluğunda bir çeşit hoşnutsuzluk ortaya çıktı. Bununla birlikte, şirket, yükseltmeye son dokunuşlarını yaparken topluluğun iyimser bir ruha sahip olmasını engellemedi. Projenin hatalarla dolu olduğu, Cardano’nun düzeltmek için çok çalıştığı raporları var.

Shelley ana ağının yakın gelecekte hayata geçirilmesi bekleniyor. Bunun da Cardano’yu hem geliştiriciler hem de ADA için çekici hale getirmesi bekleniyor. Başarılı bir test ağı, ağa olan güven arttıkça ADA için yükseliş anlamına gelecektir. Her iki durumda da, önümüzdeki 5 yılın içinde Cardano iyi şeyler görebiliriz.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın