Cardano, Litecoin İle Köprü Kurma Yolunda “Ön” Adımlar Atıyor

0

Cardano, uzun süredir ekosistemini geliştirmek ve genişletmek için büyük çaba sarf ediyor ve topluluk, piyasanın altcoinleri arasındaki boşlukları kapatmaya odaklanıyor.

Cardano ve Litecoin vakıflarının uzun süredir olası çapraz zincir işbirliğini tartıştığı söylentileri kulağa geliyor. Cardano’dan Charles Hoskinson’ın yakın tarihli bir güncellemesine göre, ikisi arasındaki görüşmeler başladı.

Cardano ve Litecoin arasındaki birlikte çalışabilirlik faktörü, işlevsel hale gelmeden önce birçok çemberden geçmek zorunda kalabilir.

Atina Üniversitesi’nde bir blok zinciri araştırmacısı olan Dionysis Zindros, son güncelleme sırasında, Cardano ve Litecoin arasında bir köprünün Litecoin’e kadife bir çatal uygulanarak kurulabileceğini ve bu sayede blok zincirinin NIPoPoW’ları benimseyebileceğini belirtti. NIPoPoW’ların faydaları, Hoskinson’a göre fikir birliği veya onaylama için çok fazla şey gerektirmemesi ve önemli değişiklikler getirmemesidir.

Bununla birlikte Cardano-Litecoin’in bakılan tek köprü olmadığı unutulmamalıdır. Yakın zamanda, IOTA Kurucu Ortağı Dominik Schiener’e topluluk üyeleri tarafından IOTA ve Cardano arasında bir köprü kurma olasılığı soruldu. Yanıt olarak Schiener, Hoskinson’la iletişime geçeceğini belirtti.

Cardano aynı zamanda, Cardano’yu ETH geliştiricilerine açacak olan yeni KEVM [K Ethereum Sanal Makinesi] aracılığıyla Ethereum ile bir köprü kurmaya çalışıyor. Görünüşe göre Cardano, sadece yeni köprüler inşa etmekle kalmıyor. Aynı zamanda, genişleyen ekosisteminin bir parçası olarak eskilerini de onarıyor.

Kaynak: ambcrypto

Hoş geldin hediyeleriyle dolu Kripto Para Borsası Kucoin'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın