Ekim 15, 2022

Cardano Kritik Eşiğe Yaklaştı: Gidişat Ne Yönde Olacak?


Son güncellenme : 15.10.2022 - 21:59

Olumsuz makroekonomik koşullar, kripto para piyasasını olumsuz etkilemeye devam ederken, bazı altcoin’ler bu olumsuz koşullara meydan okumaya çalışıyor. Cardano ise bu krizde en çok oynaklık gösteren varlıklardan birisi oldu. Cardano (ADA) son 7 günde %15’e, son günde ise %5’e yakın düştü. Şu anda 0,3639 dolardan işlem görüyor.

Bununla birlikte, Eight Global’in CEO’su ve önde gelen kripto analisti Michael van de Poppe, Cardano’nun bir fiyat artışı için hazır olduğuna inanan isimlerden. Cardano fiyatı 2021’de yükselmeye başladığında Cardano’nun nihayet kritik destek seviyesine ulaştığını ortaya koyuyor. Mevcut fiyatın yatırımcıların ADA’da uzun süre devam etmesi için çok sağlam bir pozisyon olduğuna inanıyor.

Cardano (ADA) Neden Mücadele Ediyor?

Kripto para piyasası şu anda küresel ekonomideki çeşitli olumsuz baskılar nedeniyle mücadele etmeye devam ediyor. Yayınlanan son ABD Tüketici Fiyat Endeksi, ekonomide beklenenden daha kötü enflasyon seviyelerini gösterdi. Federal Rezerv, dünkü TÜFE verisinden önce zaten şahin bir duruş sergiliyordu. Niceliksel sıkılaştırma ve faiz artırımları hala masadaydı. Kötü enflasyon verileri neredeyse kesinlikle Fed’in kısıtlayıcı duruşunu destekleyecek kritik bir detay olarak ön plana çıktı.

Durgunluk ve stagflasyon olasılığı da kripto piyasasının görünümüne zarar veren diğer bir detay.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Cardano topluluğu, ekosistemin temelde güçlü olduğuna inanmaya devam ediyor. DefiYield’den Yevhen Karpenko, Cardano’yu uzun vadede güçlü yapan faktörleri paylaştı. Ouroboros fikir birliği mekanizmasının Cardano’yu diğer kripto para birimlerinden daha merkezi olmayan hale getirdiğine inanan Karpenko, Cardano’nun 1500’den fazla doğrulayıcı havuzuna sahip olduğunu ortaya koydu.

Ayrıca, diğer kripto para birimlerine kıyasla daha yüksek bir işlem hızına sahip olan Cardano, bu özelliğiyle de aslında oldukça dikkat çekti. Şu anda saniyede 250’den fazla işlemi işleyebilen blockchain’in ana rakibi Ethereum ise 15 ile 45 arasında bir TPS’e sahip, Bitcoin’in TPS 5 gibi çok daha düşük bir değer.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Coingape

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?