Aralık 9, 2023

Cardano Kritik Direnci Test Ediyor: Yüzde 25’lik Ralli Daha da Genişleyebilir!

Kripto para piyasası mini bir altcoin sezonu yaşarken, aşırı açgözlülük verilerini de göstermeye başladı. Bitcoin fiyatının 43.500 doların üzerinde önemli bir zaman geçirmesi ve sonrasın daha da yükselmesi diğer varlıkları da olumlu etkiledi. Boğaların güç kazanması önde gelen varlıklardan Cardano fiyatında da etkili oldu. ADA, son 24 saatte %25’in üzerinde yükselerek dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

ADA fiyatı yavaş ama istikrarlı temposuyla tanınıyor ve bu da piyasaların yükseliş etkisi altında olmasına rağmen fiyatta sert yükselişlerin görülmemesinin ana nedeni. Trader’ların ağ üzerinde daha aktif hale gelmesi ise bu görünümü kısa sürede değiştirdi ve fiyatta hızlı ve güçlü bir büyümeyi tetikledi. On-chain verilere göre günlük aktif adres sayısı son üç ayın zirvesine geldi.

cardano kritik direnç

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, günlük aktif adres, alım ya da satım işlemi gerçekleştirip gerçekleştirmediklerine bakılmaksızın piyasa katılımcılarının alım satım faaliyetlerini göstermektedir. Faaliyetlerdeki keskin artış, yatırımcıların token konusunda iyimser olmaya başladığını ve bunun da kripto paranın değeri üzerinde olumlu bir etkisi olabileceğini göstermektedir. Bunun yanı sıra, düşüşe geçen benzersiz adres sayısında da sağlıklı bir toparlanma görüldü. Ayın başından bu yana fiyatlar sürekli yükselişte olduğu için bu durum alım hacminde bir artış olduğunu gösteriyor.

ada fiyat tahmini

Ayrıca, son birkaç gün içinde daha fazla tartışma kaydedildiği için Cardano‘nun sosyal hakimiyeti de artmaya devam ediyor. Bu faktörler ADA fiyatında büyük bir artışa yol açtı ve şu anda önemli dirençlerden birini 0,6 dolardan test etmeye daha yakın. Altcoin, FTX çöküşü sonrası yaşanan kayıptan kurtulmuş gibi görünüyor ve bu nedenle boğaların fiyatı 0,8 dolarlık bir sonraki dirence doğru ilerlemesi bekleniyor.

ADA fiyatı Ağustos 2022’den bu yana ziyaret edilmeyen seviyelere ulaştığından, küçük bir geri çekilme beklenebilir. Ancak boğalar yükseliş momentumunu sürdürme konusunda kendinden emin görünüyor ve bu nedenle Cardano fiyatını başlangıçta 0,6 dolar ve daha sonra 0,685 dolarlık ara direnci test ettikten sonra sonunda 0,8 doların üzerine çıkarabilir.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?