Eylül 24, 2023

Cardano Kritik Bir Dönüm Noktasında: Boğalar Kurtuluş Ararken Ayılar Israr Ediyor!


Cardano (ADA), ayıların piyasayı sıkı bir şekilde kontrol altında tuttuğu, boğaların ise endişeyle bir kurtuluş fırsatı beklediği kritik bir noktada bulunuyor. ADA yeniden tehlikeli fiyat seviyeleriyle boğuşurken, yatırımcılar boğaların bir geri dönüş yapıp yapmayacağından ya da ufukta yeni bir yılın en düşük seviyesinin görünüp görünmediğinden emin olamadan dolayı tedirgin.

Boğaların toparlanmaya yönelik sayısız girişimine rağmen, ayıların amansız hakimiyeti devam ediyor ve hiçbir zayıflama belirtisi göstermiyor. Cardano’nun Ağustos ayında 0,3 dolarlık önemli fiyat seviyesini kaybetmesinden bu yana, ayılar sürekli olarak ADA’yı kendi bölgelerine geri ittiği için her yükseliş dalgasının kısa ömürlü olduğu kanıtlandı.

Cardan’nun Mücadelesi

ADA‘nın düşük performansı piyasada korku, şüphe ve belirsizliğe yol açarken, sahiplerinin %96’sından fazlası kayıplara tanık oldu. Bu sürekli düşüş eğilimi borsa, türev veon-chain piyasalara da nüfuz etti.

Cardano mücadele etmeye devam ettikçe, yılsonuna kadar 0,3 dolar seviyesini geri alma ihtimali azalıyor. Bunun yerine, ayıların 0,21 dolar civarındaki likiditeye göz dikmesiyle, ADA yeni bir yılın en düşük seviyesine inme ihtimaliyle karşı karşıya.

Bu haber yazıldığı sırada ADA, günlük 100 milyon doları aşan işlem hacmiyle 0,245 dolardan işlem görüyor. ADA kritik bir bölgede ilerlerken boğalar önemli bir geri dönüş yapmak için büyük bir baskı altında.

Makroekonomik ortamdaki açık önyargıların eksikliği göz önüne alındığında, önümüzdeki haftalar boğaların mı yoksa ayıların mı kontrolü ele geçireceğini belirlemede çok önemli olacak.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere piyasa dinamikleri son derece öngörülemez olabileceğinden, yatırımcıların ADA’nın gelecekteki potansiyel performansını değerlendirirken çeşitli bakış açılarını ve görüşleri dikkate almaları zorunludur.

Dahası, ADA’nın cansız fiyat performansı, yıllık büyümesini yalnızca %0’a düşürdü. Birden fazla cephede kaydedilen kayda değer ilerlemelere rağmen, Cardano’nun geliştirme adımları henüz token fiyatını önemli ölçüde etkilemedi ve yatırımcılar arasında artan endişelere neden oldu.

Sonuç olarak, altcoin‘nin kaderi, ayılar ve boğalar arasındaki çekişme yoğunlaştıkça dengede duruyor. ADA’nın mevcut çıkmazından kurtulup kurtulamayacağı ya da daha fazla düşüşle karşı karşıya kalıp kalmayacağı belirsizliğini koruyor ve yatırımcıların bir sonraki piyasa hareketlerini nefeslerini tutarak beklemelerine neden oluyor.

Kaynak : Bitcoin World

Yazar Adle Dursun hakkında :

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sosyoloji mezunuyum, aktif olarak kripto para ve blockchain üzerine araştırmalar yapmakta ve içerikler hazırlamaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?